Günlük egzersizleregzersizkarın için egzersiz

Karnınızın düzelmesi için, doğumdan sonra ikinci ya da üçüncü günden başlayarak sırtüstü yatın ve başınızı kaldırarak ayak parmaklarınıza bakın. Bu alıştırma 6-10 kez yapılmalıdır.

Birkaç gün sonra, bacaklarınız bükülmüş ve kollarınız yanlarda olarak sırtüstü yatın. Sırtınızı hafifçe kamburlaştırarak ağır ağır doğrulun ve sonra yine sırtınızı kamburlaştırarak yatar duruma dönün. Bu egzersize günde beş kez yaparak başlayın ve sayısını her gün artırın. Ayaklarınızı yatağın ya da ağır bir koltuğun altına sokarsanız ya da birisinin ayaklarınıza üstten bastırmasını sağlarsanız, egzersiz daha kolay olur. Yeniden güç kazandığınız zaman, egzersizi biraz daha zorlaştırmak için ellerinizi önce göğsünüzde, daha sonraları da başınızın arkasında kavuşturun. Kendinizi zorlayın ve egzersizi elinizden geldiği kadar çok tekrarlayın. Yürürken de, her zaman sırtınız dimdik ve mideniz içeriye çekilmiş olarak durma alışkanlığını edinin.

Duruş içinduruş için egzersiz

Başka bir önemli egzersiz de, pelvisteki kasların güçlenmesi içindir. Durumunuz uygun olur olmaz, pelvls bölgesindeki kasları gerip gevşetmeye başlayın. Bu, İdrarınızı tutarken duyduğunuz hissi andırır. Sanki dudak-çıkları ve anüsü, pelvise doğru çeker gibi, kaslarınızı gerin. Bu germe sırasında olanca gücünüzü kullanın. Bu alıştırmayı günde 50 kez yapın. Bulaşık yıkarken, TV izlerken, hatta otobüste ya da trende otururken bile yapabilirsiniz.