Kürk sevmeyen bayan hemen hemen yok gibidir. İllaki giydiğimiz bir hırkada, kazakta, montta kürk olsun isteriz. Gerçek kürklerin çok pahalı olduğu malum. Her bütçeye uygun değiller ama gerçek olmayan kürkler söz konusu olunca her kesimden bayanlar tarafından kolaylıkla alınabilirler. Özellikle kış aylarının yegane giysisi olan kabanların yakasında  kullanılan kürkler ise kışlık kabanları son derece cazip kılmaktadır. Yakası kürklü kabanlar bayanlar tarafından her sene fazlasıyla rağbet  görmektedir.

Kabanlarda yakada kullanılan kürkler kimi zaman kabanın rengiyle aynı olurken kimi zamanda farklı renklerin kullanıldığını görüyoruz. Gri renkli kabanda kahverengi kürk kullanılırken, kırmızı bir kabanda da siyah kürke rastlamak mümkün. Yakası kürklü kaban modellerine baktığımızda uzun, diz hizasında yada dizlerin üzerinde modeller farklı zevkteki bayanların beğenisine sunulmuş.

Kemerli, kemersiz, düğmeli, fermuarlı , ip şeklinde kemerlerin olduğu modeller bu sezonda adından sıkça söz ettireceğe benziyor.Kürkü kabanlar hem kış şıklığı yakalamanıza yardımcı olurken gece davetlerinde abiyenizin  üstüne de rahatlıkla giyebilirsiniz. Yakasındaki kürkün çıkarıldığı modeller de tasarlanarak, kürk olmadan da giymek ,isteyen bayanlar unutulmamış.