Bayanların pek çoğu dozunda kullanılmış dekolteden, çok göze batmayan seksilikten hoşlanırlar. İnsanların gözüne sokulan abartılı dekolteden ziyade tadında bırakılmış bir dekolte her zaman bayanları daha zarif gösterecektir. Bu yüzdendir ki transparan gömlekler bayanların sıklıkla tercih ettiği parçalar arasında yer alır.

Transparan gömleğinizi nasıl giyeceğiniz ise sizin nasıl görünmek istediğinizle ilgilidir. Siyah bir transparan gömleğin içine giyeceğiniz renkli bir sutyen ya da taşlı bir sutyen sizi fazlasıyla seksi gösterecektir. Keza içine giyeceğiniz  siyah dantelli bir sutyende aynı havayı verecektir. Gömleğiniz ile aynı renkte olan bir askılıyı içinize giydiğinizde ise günlük kullanımda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Transparan gömlek modellerinde siyah renk başı çekerken beyaz, mavi ve desenli modeller de onu takip ediyor. Düz şifonun yanı sıra dantelli modellerinde kullanıldığını görüyoruz.

Kot pantolonunuzun üzerine rahatlıkla giyebileceğiniz transparan gömleğinizi eteklerinizin üzerinde de çekinmeden giyebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken ise zaten yeterinde dekolte olan gömleğinizi süper minilerle ya da daha farklı dekoltelerle daha da abartmamanız olacaktır.