1. AŞIRI DEKOLTEYE HAYIR
Genellikle aşırı dekolte giyimlerin kadınları daha seksi ve güzel gösterdiği düşünülür. Halbuki fazla dekoltenin tam ters etkiler yaptığı görülmüştür. Fazla dekolte sizi itici gösterebilir. Bu sebeplerden ötürü dekolte giyim seçiminizde ölçüyü kaçırmadan ve yerinde kullanım ile şık ve seksi görüntü elde edebilirsiniz.
2. PANTOLON SEÇİMİNE DİKKAT
Vücut yapılarınıza uygun pantolonu seçmek en zor konulardan birisi olmuştur. Çünkü birçok kadın bedeninde ki değişimleri kilo almaya bağlayarak, daha büyük bedenleri psikolojik olarak tercih etme yoluna gidebilmektedir. Tabi bu konuya da paralel olarak seçeceğiniz büyük beden pantolonlar üzerinize hiç oturmayacağı gibi sizi kötüde gösterecektir. En önemli olan konu ise pantolonun bedeninize oturmasıdır.
3. DEMODE KIYAFETLERE HAYIR
Uzun yıllar kullandığınız elbiselerinizin olması çok güzel bir duygudur. Ancak unutmamalısınız ki zaman değişiyor, Dünya değişiyor. Bu sebeple yeniliklere ve farklılıklara açık olmanız da fayda var. Eskimiş ve yıpranmış elbiselerinizi çöpe atarak bu tarza başlayabilirsiniz.
4. KIYAFETLERİNİZ MUTLAKA BEDENİNİZE OTURSUN
Vücut şeklinize göre giyinmek gerekli olan bir konudur. Giyeceğiniz giysinin üstünüze oturması gerekmektedir. Bu aldığınız kıyafetleri tam olarak emin olmadan almamanız sizin için en doğru karar olacaktır. Giyimleriniz mutlaka ve mutlaka ne çok dar ne de çok bol olmalıdır. Giydiğiniz de tam anlamıyla cuk oturmalıdır. Tabii ki bu salaş giyinmek ile bağlantılı bir olay değildir. Salaş giyinmek ayrıdır, kıyafetlerinizin üstünüze oturmaması ayrıdır.
5. ELBİSE KUMAŞLARINIZ KALİTELİ OLSUN
Elbise kumaşlarınızın türü ve kalitesi de en az giyiminiz kadar önemlidir. Çünkü giyiminizin kalitesini belirleyici en önemli etkenlerden biriside kumaşın kalitesidir. Elbisenin fiyatı uygun olabilir, üstünüze oturmuşta olabilir. Ama bu almak için yeterli kriterlere sahip olduğu anlamına gelmez. Elbiselerinizi almak için birçok kriter mevcuttur. Bunların en önemlisi elbisenin üstünüzde ucuz durmaması, sıcak havalarda sizi terletmemelidir. Makine boyalarının akarak üstünüzdeki giyimi berbat etmemeli, ve ters bir zamanda üzerinizde yırtılarak sizi yarı yolda bırakmamalıdır. Bu kriterlerin bir elbise alma da önemli roller oynadığını da asla ve asla unutmayınız.

İnsanların aslında giyinirken hiç dikkat etmedikleri, ve bu dikkat etmedikleri unsurlarından dolayı gittikleri birçok ortamda kötü göründüklerini söyleyebiliriz. Ancak yine de toplum olarak küçük unsurlara dikkatimizi yönlendirirsek, her konuda başarılı olabileceğimizi düşünüyorum. Gelin sizin için derlediğimiz diğer maddeleri inceleyelim. Bu maddeleri aslında bir çoğunuz biliyor olsa da, uygulamamanız sadece ve sadece sizin hatanızdır.
6. KIYAFET VE ORTAM UYUMLULUĞU
Önceki makalelerimiz de en çok üzerinde durduğumuz konulardan birisi de buydu. Giyinmek, takılar, ayakkabılar, parfümler tabii ki önemli aksesuarlar. Ama bilmediğiniz konu ise, giydiğiniz elbisenin gittiğiniz ortam ile uyumlu olmasının en az diğer konular kadar da önemli olması gerektiğini bilmelisiniz. Çünkü giydiğiniz elbise mutlak suretle ortamla uyumsuz olursa, sizi olabildiğine rüküş göstermesi içten bile değildir. Ve şunu da unutmayın; Sürekli olarak aynı giysilerle her yere gidemeyeceğinizi bilmelisiniz. İş yerleri için, günlük hayatınızda rahat hareket etmek için, dışarı veya gece bir yerlere gitmek için giyeceğiniz giysilerin farklı tarzlarda ve renklerde olmalıdır. Gardırobunuz da bu ortamlar için farklı farklı tarzların olması gerekmektedir.
7. RENK UYUMLARI OLMAZSA OLMAZLARDAN
Giyeceğiniz giysilerin, elbiselerin mutlak suretle renk uyumlarının yüksek seviyede olmaları gerekmektedir. Renk uyumları için paletler zaten bellidir, birbirine zıt ve parlak olmayan tüm renklerde birbirleri üzerinde uyum sağlayabilirsiniz. Örnek verirsek; Siyah pantolon beyaz gömlekle güzel bir kombine oluşturmaktadır. Aynı şartlarda siyah pantolon, siyah gömlek ve çok açık renkte olmayan turuncu kravatlar güzel kombinelerden olabilir. Beyaz bluz ile bordo mini etek yine güzel uyum sağlayabilmektedir. Ancak siyah -kahverengi gibi birbirlerine uyumsuz renklerin kullanılmaması gerekmektedir.
8. AYAKKABILAR RASTGELE SEÇİLMEMELİ
Ayakkabılarınız giyiminiz de önemli yer tutmaktadır. Bu sebepledir ki gideceğiniz ortama göre de ayakkabıların önemi de oldukça artmadır. Giydiğiniz ayakkabının ortam ile uyumlu olması gerektiğini de asla ve asla unutmamalısınız. Örnek verirsek, arkadaşlarınızla bir gün spor yapmaya gittiğiniz de giyeceğiniz ayakkabının topuklu olmaması tabii ki de dikkate değer ve yapılmaması gereken bir hatadır. Aynı şekilde bir işyerine giderken birlikte arnavut kaldırımı üzerinde yürüdüğünüz arkadaşlarınızı “acaba ne zaman düşecek?” diye tedirgin etmeye de hakkınız olmadığını da bilin. Veya bir davete giderken, spor ayakkabı giyerek her an tüymeye hazır olduğunuzu göstermek gibi bir amacınız da olmamalı. Bu yüzden topuklarınızı iyi ayarlayın ve gereğinden fazla sivri burunlardan kaçınmanız gerekmektedir.

Fazlaca dikkatleri üzerinize mi çekmekte siniz? Giyiminiz hiçbir zaman oturmuyor ve sizi rahatsız mı ediyor? Hatalı giyimleriniz den dolayı insanlar size bakmadan duramıyorlar mı? Böyle durumlardan kurtulmanın yolları aslında çok da basit. Sonuçta Bu gibi durumlara düşmemek adına giyim ve kuşamlarınız da yaptığınız en fazla hataları sizler için bulduk ve derledik. İşte giyinirken hiç yapmamanız gereken o hatalar.