Elbise modelleri bayanların hayatını kolaylaştıran en önemli parçalardandır. Bazı modeller ve desenler vardır ki onların ne modası geçer ne de trend olmadıkları sene vardı. Puantiye elbiseler de bunlardan biridir. Elbiseler modellerine göre kimi zaman 70’li yılları sizin ayağınıza getirirken kimi zamanda son derece modern bir hava  yaratırlar.

Farklı büyüklükteki benekleri ile tercih edebileceğiniz puantiyeli elbiseler boyundan bağlamalı, straplez, uzun kollu yada japona kollu modelleriyle bayanların zevkine sunuluyor. Yazlık ve kışlık kumaşlarda puantiyeli desenler rahatlıkla kullanılmaktadır. Siyah beyaz puantiyeliler en çok tercih edilenlerin başında gelse de mavi, sarı ve farklı renkteki puantiyeler de son derece hoş gözükmektedir. Şifonların ve tüllerinde elbiselerde rahatlıkla kullanıldığınız görüyoruz.

Puantiyeli elbise modellerinde straplez olanların da bel kısmında kullanılan pembe yada kırmızı renkli kemerlerle elbiselerin haraketlendirilidiği dikkatlerden kaçmıyor. Ayakkabı, kemer yada aksesuar olarak siyah beyaz puantiyeli elbiselerde kırmızı yada pembe rengini de rahatlıkla kullanabilirsiniz. İster bir davette, ister iş yerinde isterse arkadaşlarınızla gündüz buluşmalarında rahatlıkla puantiyeli elbiseleri değerlendirebilirsiniz.