Bayanlar içinde  ayakkabı ve çanta meraklısı hemen hemen yok gibidir. Ne kadar çok çantamız ya da ayakkabımız olursa olsun her zaman için gözümüz daha fazlasındadır. Hal böyle olunca tabi buna hangi bütçe dayanır ki. Fakat size sunacağımız öneriyle sizlerde artık dolabınızdaki çanta sayınızı hem artıracak hemde farklı bir tarz ile hayatınızı renklendireceksiniz. Tabi ki el işi çantalardan bahsediyoruz.

Son zamanlarda iyice trend olmaya başlayan el işi ürünler her geçen gün yeni bir ürünle iyiden iyiye hayatımıza sızmaya başladı bile. El örgüsü çanta modelleri ise bayanların fazlasıyla cezbediyor artık. Şiş ve tığ ile farklı örgü modelleriyle renk renk çantalara sahip olabilir yada kendi çantanızı kendiniz yapabilirsiniz. Örgü çantaların model olarak deri çantalardan neredeyse pek bir farkı yok. Deri ve tahta kulpların örgü çantalarda da kullanıldığını görüyoruz.

Minik minik motiflerin bir araya getirilmesiyle oluşan çantalarda, portföy çanta, ağzı büzmeli çanta, kapaklı modellere de rastlamak mümkün. El işi çanta modellerinde kullanılan düğmeler, danteller, çiçek motifler çantaların albenisini daha da arttırıyor.