Kadınsı görünüşün en önemli göstergelerindendir etekler. Uzun olsun kısa olsun onları giydik mi kendimizi daha feminen daha dişi his ederiz. Son yılların trendlerinden olan maksi etekler de bayanların en favori parçaları arasında gösteriliyor. Maksi eteklerin en büyük avantajı, doğru kombinle her mevsim rahatlıkla giyilmesi olarak diyebiliriz.

İnce, tartan kumaşla yada şifonlarla yapılan etekler üzerine giyeceğiniz askılı ya da kısa kollu t-shirtler ile bahar ya da yaz ayalarında rahatlıkla giyebilirsiniz. Kış aylarına uygun kumaşlarla dikilen etekleri ise kot mont, kalın dar ya da bol kazaklarla da kış aylarında göz doldurabilirsiniz. Eteğinizin altına mevsimine göre  ayakkabı seçimi yapabilirsiniz. Kış aylarında bootie botlar, çizme ile giyeceğiniz maksi eteklerinizi yazın ise parmak arası terlik, dolgu topuklu ayakkabı ya da eteğinize uygun babetlerle, converse ayakkabı ile giyebilirsiniz.

ilk göze çarpan  pileli, desenli ve renkli kumaşların kullanıldığı oluyor. Yüksek bel modellerin kullanıldığı eteklerde,  bel kısmında kullanılan lastikler göze çarpıyor. Eteklerin kemerle tamamlandığı da diğer bir önemli detay.