Stil sahibi kadınlar bunu hayatlarının her alanında başarıyla gösterirler. En çok dağiyim kuşamlarında bunu daha net görürüz. Her zaman üzerlerinde onları farklı kılacak bir bluz, bir takı bir şapka mutlaka olur. Sıradanlık onlara göre değildir. Kışlık pelerin modellerini de en çok bu tarz bayanların üzerinde görebiliriz zaten.

Her zaman söylediğimiz gibi kış sezonunda şık ve dikkat çekmek yaz aylarına göre bir parça daha zor oluyor. Çünkü giyilen parçalar hep uzun, kalın, kaşe ve çok kapalı olduğu için dikkat çekmek bir parça zorlaşıyor. İşte böyle durumlarda kendi stilinizi oluşturarak fark yaratabilir diğer herkesten farklı olabilirsiniz. Kışlık pelerinler günümüzde daha da modernize edilmiş kesimleriyle göz doldurmayı başarıyor.

Siyah, gri, beyaz, krem rengi olan pelerinler de kolsuz olan klasik modellerin yanı sıra militer modellere rastlamak da mümkün. Kimi modellerde ise yırtmaçlı kollara rastlamak da mümkün. Zaman zaman apoletlerin kullanıldığı kışlık pelerin modelleri klas gözükmek isteyen bayanlara istediğini fazlasıyla veriyor.