Gün geçmiyor ki yıllar öncesinin modası tekrar gündeme gelmesin. İspanyol paça, yüksek bel pantolonlar derken 90’lı yılların modası oduncu gömleklerde kaç zamandır yeniden moda severlerin gözdesi durumunda. Ekoseli gömlekler olarak da bilinen oduncu gömlekleri özellikle mevsim geçişlerinde her bayanın ilk tercihi olmayı başarıyor.

Hemen hemen her markanın mağazasında oduncu gömleklerine rastlamak mümkün.  Kış aylarında sizi bir battaniye sıcaklığıyla saracağına emin olabilirsiniz. Dar paça kot pantolonunuzun üzerine giyeceğiniz ekose desenli gömleğinizi kovboy çizmelerle giydiğiniz zaman amerkikanvari bir  görütü elde etmeniz içten bile değil.

Oduncu gömlek modellerinde cepli cepsiz modellerin yanı sıra kapşonlu modellere de rastlamak mümkün. Kapşonlu modeller diğer gömlek modellerine nazaran biraz daha kalın olmakta ve serin gecelerde bile ince bir mont işlevi görebilir. Gömlekleri kotlarınız başta olmak üzere ilkbahar aylarında kısa kot şortlarla da rahatlıkla giyebilirsiniz. Kazakların ve hırkaların içine giyip altına da ince topuk ayakkanı giydiğinizde  de son derece farklı ve klasik bir hava yakalayabilirsiniz.