Kış aylarının soğuktan en çok koruyan kabanlar kuşkusuz kaşe kabanlardır. Her bayanın dolabında bir kaç renk kaşe kaban modellerine  rastlamak mümkündür. uzun kısa modelleriyle bayanların zevkine sunulan kaşe kabanlar her renk seçeneğiyle bayanların zevkine sunuluyor.

İster başı açık olsun isterse türbanlı olsun olsun her giyim tarzına sahip bayanların kışın en çok tercih ettiği kaşe kabanlar, uzun ve kısa modelleriyle de bayanların zevkine sunuluyor. Kimi modellerinde kemerin kullanıldığını görüyoruz. bazı modellerinde ise fırfırlara da yer verilmiş. Kapşonlu modellerinde son derece şık durduğu modellerde fermuarlı modellerde unutulmamış. Yine kimi modellerde düğmeler kullanılırken, kimi salaş modellerde ise hiçbir şeyin kullanılmamış.

Eğer kaşe kabanınız da ceplerin ağzının kapalı  olarak yer almasını istiyorsanız o modellerde mevcut. Çünkü cebin açık olduğu modellerde ellerin sık sık ceplere sokulmasında dolayı zamanla ceplerde sarkma oluyor ve bu da hoş bir görüntü yaratmıyor. Bu nedenle cepleri kapalı kaşe kaban modeller de tasarımcılar sık sık kreasyonlarında kullanmaktalar.