Kış şıklığının olmazsa olmazları nedir deseler her kadının şişme mont yanıtını vereceğine eminiz. Dolabında bu montlara henüz yer açmayanların ise bu fikirlerini değiştireceğine eminiz. Çünkü şişme kışlık mont denilince hemen herkesin aklına jeanların üzerine giyilen özellikle siyah renkteki sıradan modeller gelmektedir.

Oysa ki artık modacılar şişme mont modellerine eskisinden daha fazla mesai harcıyorlar. Markaların koleksiyonlarına baktığımızda sarıların, yeşillerin, kırmızıların, uçuk pembelerin cesurca kullanıldığını görüyoruz. Çiçek desenlerden vazgeçmeyen bayanlar için çiçek desenli şişme montlarda atık vitrinleri süslemeye başladı bile. Kısa ve uzun şişme montlar içinize giyeceğiniz kıyafete  göre size seçim olanağı sunuyor. İçinize mini bir etek ya da şort giydiğinizde üzerine rahatlıkla uzun olan modeli giyerek soğuğa karşı da önleminizi almış olursunuz.

Yakası kürklü modeller ise klasik tarzından ödün vermeyen bayanların beklentisini fazlasıyla karşılıyor. Uzun modellerin kemerlerle tamamlandığını görüyoruz. Spor bir tarz yakalamak isterseniz renkli ve kısa modellere dolabınızda yer açabilirsiniz. Daha klasik bir tarz için ise uzun modelleri mutlaka denemelisiniz.