Eldivenler soğuk kış günlerinde  bizim en önemli kurtarıcılarımızdır. Kar yağsın yağmasın, çok soğuk iklimde yaşayalım yaşamayalım mutlaka eldiven kullanırız. Her ne kadar kışlık eldivenlerimizi mağazalardan alsak da el örgüsü eldivenlerde son dönemlerin trendleri arasında yer almaya başladı. Televizyonda da el örgülerinin yapımını anlatan programların çoğalmasıyla el örgüleri tekrar gündeme geldiği için, el örgüsü eldiven modelleri de bundan nasibini fazlasıyla alıyorlar.

Her ne kadar parmakları açıkta bıraktığı için birazda aksesuar görevi görse de de yün olmasından dolayı yinede sizleri soğuktan fazlasıyla koruyacaktır. Canlı renklerin özellikle kullanıldığı  örgü eldivenlere şirin bir hava vermek için düğmelerden, çiçek motiflerinden yararlanıldığını görüyoruz. Yine örgünün yanında dantel,taş ve kürkün kullanılarak da örgü eldivene çekici bir hava katıldığı dikkatlerden kaçmıyor.

Aynı zamanda  eldiven modellerinin kimisi bileklere kadar kimisi ise bileklere kadar çıkmaktadır. Havanın durumuna göre dilediğiniz eldiven modelini  kullanabilirsiniz. Modellerin nasıl yapıldığını sitelerden kolaylıkla ulaşabildiğiniz gibi bazı markaların mağazalarında da rastlamanız mümkün.