Bere takmayanımız yok gibidir. Rüzgarın soğuğundan korunmak için her zaman kulaklık takılmıyor, takılsa bile herkes tercih etmeyebiliyor, özellikle de belli yaşındaki kişiler için fazla çocuksu kalabiliyor. Bu gibi durumlarda bereler hele de el örgüsü bereler can simidi görevi görüyor.

Renk renk ve çeşit çeşit modellerle bereler her yaş grubunun vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Çoluk çocuk, genç yaşlı demeden herkes el örgüsü bere mutlaka takıyor. Hatta pek çoğumuz bunları hazır almak yerine evlerinde kendileri de örmektedirler. Yapılışı son derece basit olan  örgü bereler için gerekli olan sadece zevkinize uygun renkte yün ve de o yüne uygun şiş almak. Nasıl öreceğinizle ilgili pek çok  site size yardımcı olacaktır.

El örgüsü bere modellerinde örgüden çiçek, ponpon, düğme gibi detaylarla bereniz sadece sizi soğuktan korumakla kalmıyor aynı zamanda en güzel aksesuarınız da olmaktadır. Fötr şapka, kukulata, arkası uzun veya kulak kısmından aşağıya kadar örgülerin sarktığı pek çok model seçenekleri de berelerin arasında bulunmaktadır.