Kim ne derse desin el örgüsü her zaman başımızın tacıdır. Günümüzde modern modellerle tekrar gündemimizde yer alamaya başladılar.”Peki nasıl öreceğim” diye kara kara da düşünmenize gerek yok. Tek yapmanız gereken istediğiniz modeli beğenmek ve yününüzü ve şişinizi almak .Artık pek çok siteden nasıl örüleceği ile  ilgili detaylı bilgiler de alabilirsiniz. Hatta el örgüsü hırkaları online satan siteler bile artık mevcut. Bizlerde sizler için bazı modellere burada yer vermek istedik.

Hırkalarda dilediğiniz renkte ip kullanmanız mümkün. Tek renk veya ebruli yünler başta olmak üzere, pamuk, merserize, tiftikten yünlerle hırkalar yaratmak mümkün. Düğmelerin de hırka modellerinde sıklıkla kullanıldığını görüyoruz. Haroşa, saç örgüsü, yalancı selanik, baklava örneği başta olmak üzere pek çok örgü çeşidini hırkalara uygulamak mümkündür. Kimi zaman ceplerinde hırkalarda kullanıldığı dikkatlerden kaçmıyor.

Kış aylarında hem sizi sıcacık tutacak hemde modern modellerle nostaljiyi günümüze uyarlamış olacaksınız. Bahar aylarında da kat kat giyinmek yerine basic bir t-shirtin üstüne giyeceğiniz  hırka ile dışarı çıkmanız mümkün. Annelerimizin mirası örgüler daha çok uzun yıllar zevkimizi okşamaya devam edeceğe benziyor.