Sokak modası denilince akıllarına kot etek gelmeyenimiz hemen hemen yok gibidir. Yaz aylarının en birinci tercihi olan mini kot etekler , opak ve triko çorapların yeni yeni trend olmaya başlamasıyla kışın da giyilebilir hale geldiler.

Genellikle mini kot etek modellerin daha modern durmasından dolayı uzun kot eteklere kıyasla daha sık tercih edildiğini görüyoruz. Modacılar mini kot etekleri tasarlarken sınırsız hayal güçlerinden yaralanıyor. Çünkü eteklere baktığımız zaman çok çeşitli modellere rastlamak mümkün. Sadece dar kesimle sınırlı kalmayan tasarımcılar, yırtık modeller başta olmak üzere,kloş kesim, pileli, kemerli, etek kısmında dantelli modellere de yer veriyorlar, Yüksel belin tekrar moda olmasıyla birlikte kot eteklerde de yüksel bel modellerin kullanıldığını görüyoruz.

Düğmelerin,  fistoların, minik ya da geniş ceplerle hareketlendirilen mini kot etekleri kış aylarında kalın çorap ve altına çizme ile rahatlıkla giyebilirsiniz. Kış gecelerinde süper mini bir etek, ten rengi bir çorap ve zımbalı bir çizmeyle giyerek son derece seksi bir görünüm elde edebilirsiniz.