Soğuk havaların yaklaşmasıyla birlikte atkılar, bereler, eldivenler yavaş yavaş kışlıkların arasında yerini almaya başladı bile. Kar soğuklarında boynumuzu, ağzımızı ve burnumuzu aynı aynı anda soğuktan koruyan yegane şey atkılarımızdır. Hele de bu atkılar el örgüsü ise soğuklar bize vız gelir. Renk renk atkılar vitrinlerde yerlerini ala dursun bizlerde atkı modelleri hakkında size ufak tüyolar verelim.

Aslında atkı örmek örgüler arasında en kolay olanıdır. Kazak örerken kullanılan yaka, kol kesme işlemlerini burada uygulamadan sadece düz bir örgü örmek sizlere en büyük kolaylığı sağlamaktadır. Sizlere düşen zevkinize uygun ipi seçmek kalıyor. Pek çok markanın kış reyonlarında da el örgüsü uzun atkılara rastlamak mümkün. Hiçbir model bile bilmiyorsanız en basit örgü olan sadece haraşo model örerek bile birbirinden renklı atkı modellerine sahip olabilirsiniz.

Atkılarınızın ucuna ister ponpon isterseniz püskül ekleyerek de farklı bir hava yaratabilirsiniz. Örgü uzun atkılarınızı daha ince bir ip ve kalın şiş kullanarak salaş bir atkı  elde edebilirsiniz. Böylelikle atkınız sizi, soğuğa karşı korurken aynı zamanda görsel olarak da kolye havası vererek kıyafetinizi renklendirecektir.

.