Deri etekler yaz kış fark etmeksizin her mevsimin trendleri arasında yer alır. Kış sezonunun  gelmesiyle birlikte sokaklarda farklı modellerini  görmeye başladık bile. Deri etekler, diz altı, mini, süper mini ve kloş modeller başta olmak üzere farklı tarzlarda bulunmaktadır. Siyah renginin başı çektiği eteklerde kahve , taba rengi, bordo kırmızı ve pudra renkler son derece gözde renkler.

Deri etek her ne kadar akıllarda vamp bir algı oluştursa da doğru kesim ve kombin ile günlük giyimde de kullanılmaktadır. Modeller baktığımızda fermuarların, fırfırların, yırtmaçların, dar kesimlerin, ve asimetrik kesimlerle eteklerin her zevkten kadının ihtiyacını karşıladığını görüyoruz. Deri etek giyilirken dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise ince zayıf bayanlar kısa modelleri öncelikli olarak tercih etmeliler.

Eğer hafif kilolu bir bayansanız diz altı deri etek modellerini tercih etmenizi öneririz. Gece davetlerinde stiletto ile giyebileceğiniz eteğinizi gündüzleri ise babet, spor ayakkabı ya da bootie bot ile kullanarak son derece casual bir tarz yaratabilirsiniz.