Son zamanlarda bir çok ünlünün de öncülük ettiği güzellik detaylandırmalarından bir tanesi de takma kirpikler olmakta. Her ne kadar ürün yönünden besleyici serumlar ve benzeri ürünler ile katkı sağlanmakta olsa da takma olarak tasarlanan kirpikler gibi kısa süreli bir sonuç elde etmemiz mümkün değil. Ayrıca kullanılan her ürün güvenilir olmamak ile birlikte bazen istenmeyen sonuçlara sebebiyet verip cilt yüzeyinde reaksiyonlar oluşturmaktadır. Bunun için takma kirpik kullanımına yönelim oldukça fazla. Peki takma kirpik kullanımı için nelere dikkat edilmelidir?

Öyle ki takma kirpikler kusursuz bir göz makyajı için olmazsa olmazlardan. Bizlerde sizlere bu yazımızda takma kirpik kullanımı ile ilgili ip uçları sunmaktayız. Haydi başlayalım! Takma kirpik kullanımı için dikkat edilmesi gereken ilk şey makyajınızı temizlerken kirpiğinize dikkat etmeniz olmaktadır. Eğer kirpiğinizi çıkarmayacaksanız o zaman yüzünüze su sıçramamasına özen göstermelisiniz. Makyajınızı temizlemek için de makyaj mendili kullanarak oldukça hassas bir temizleme işlemi gerçekleştirmenizi öneririz.

Cilt kuruluğuna sebebiyet veren durumlardan olan sıcak su kullanımı takma kirpikler içinde oldukça problem. Kirpiklerinizin erimemesi veya yapışkan bir hal almaması adına yüzünüzü yıkarken ılık su kullanın.

Takma kirpik kullanımında bir diğer ayrıntı da yağ içeren ürünleri göz bölgenize uygulamamanız. Aksi durumda kirpiğinizin sabitlenmesi konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Bir diğer ayrıntı da kirpik kıvırıcılar. Normalde kendi kirpiklerinizde de kullandığınız da sizi hüsrana uğratan aksesuar. Kirpiklerinizi sağlıklı bir şekilde kullanmak istiyorsanız bu tarz uygulamalarda bulunmamanızı tavsiye ederiz.