Khaite Sonbahar-Kış Koleksiyonunda bu sezon yer alan ürünler oldukça şık tasarımlarda diyebiliriz. Öyle ki koleksiyonda yer alan ürünler geçen sezona oranla benzer tasarımlarda olsa da bu sezonda diğer sezona göre daha klasik çizgiler yansıtılmıştır. Khaite Sonbahar-Kış 2019-2020 koleksiyonunda markanın daha feminen tasarımlar oluşturduğunu söylememiz mümkün.

Leopar modası bu sezonda marka kapsamında ön plana çıkıyor. Özellikle takım olarak sunulan ve minimalist çizgiler taşıyan parçaların rağbet göreceği aşikar. Marka kapsamında sunulan kıyafetlerin özellikle de elbiselerin şık seçimlerden oluştuğunu söylememiz mümkün. Hem salaş hem de klasik bir görünüm ile bir arada olan parçaları Khaite koleksiyonunda bulabilirsiniz.

Yaka tasarımlarında dekolteli seçimlere yer veren Khaite derin dekolteli seçimleri ile göz doldurmakta. Ayrıca sezona uygun olarak tasarlanan elbiselerde balon kol modeline de rastlamaktayız. Öyle ki bu sezon neredeyse bir çok firma kapsamında bu ayrıntıya rastlayacağımız aşikar. Çünkü yeni sezon ürünlerine göz attığımızda hemen her markada birkaç parçada balon / karpuz kol tasarıma rastlamaktayız.

Dış giyim olarak değerlendirecek olursak kaşe kabanlardan şişme montlara kadar bir çok giyim tarzına uygun seçenekler bulabilmeniz mümkün. Renk seçeneğine değinecek olursak markanın çoğunlukla siyah, kırmızı, taba, yeşil, beyaz, kahverengi ve tonlarını tercih ettiğini söylememiz mümkün. Renk seçimi olarak naturel renklerin aksine keskin net renkler tercih edilmiştir. Ayrıca kumaş seçimi olarak da peluş, deri, tül ve benzeri nitelikli kumaş seçimlerinin kullanıldığını söyleyebiliriz.