Hem erkekler hem de bayanlar için kaşlardaki tüylerde oldukça faydalı olan ve yurt dışında son yıllarda satışı oldukça artan kaş usturası, ülkemizde birçok kişi tarafından halen ne olduğu konusunda tereddütler var. Genelde nasıl kullanıldığı ya da işe yaradığı konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız kaş usturası nedir ve kaş usturası nasıl kullanılır hakkında yazımızı mutlaka okumalısınız.

Kaş Usturası Nedir?

Zayıf ve hatalı kaş alımlarda oldukça kullanışlı makyaj ürünüdür. Bir nevi jilet görevi gören kaş usturası, kaşta rahat kullanılması açısından daha estetik ve kullanımı uygun şekilde tasarlanmış. Özellikle yurt dışında birçok bayanımızın makyaj çantasında mutlaka bulunan kaş usturasını ülkemizde de ünlü bayanlar arasında yavaş yavaş kullanımı artıyor.

Kaş usturası elinize gelmeyen küçük tüyleri almakta oldukça etkilidir. Kaşınızı aldırdıktan sonra kalan tüyleri almak ya da kaş aldırdıktan sonra alt kısımlarda çıkmaya başlayan kaşlarınızı almakta kolaylık sağlamaktadır. Hatta kaşların gür çıkmasında da oldukça etkilidir. Kaşınız az ve cansız ise kaş usturası gür çıkmasına yardımcı oluyor. Ayrıca her iki kaşınızda duruş bozukluğu varsa bunları düzeltmek içinde kaş usturası harika bir üründür. Yüzdeki tüylerde de kullanılsa da, pek tavsiye edilmiyor. Yüzünüzde tüyleri artıracağından ötürü önerilmemektedir.

Kaş Usturası Nasıl Kullanılır?

Kaş usturasını kullanırken kaşınızın çıktığı yönün tersi olacak şekilde yavaşça sürünüz. Daha kolay kullanım sağlamak içinse, kullanıcılar o bölgeye bebek yağı ya da nemlendirici krem kullanmaktadır. Uç kısmında bulunan jiletin cilde zarar vermeyecek şekilde üretilmiş olsa da dikkatli kullanmakta fayda vardır. Dikkatli kullanıldığı takdirde de güzellik aleti olarak elinizden düşürmeyeceksiniz. Ayrıca zamanla ucundaki jilet kısmı köreldiğinden yenisini alıp takabilir ve tekrardan kullanabilirsiniz. Plastik jilet başlığı kapağı ile bıçağı koruyabilir ve temiz tutabilirsiniz.