Kazak elbiseler sezonun en öne çıkan parçaları arasında yerini aldı bile. Pek çok ünlünün bile sokak modasında kazak eteklerini tercih ettiğini görüyoruz. Peki nedir bu parçaların bu kadar popüler olmasının sebebi? Öncelikle sadece altına giydiğiniz farklı çorap ve ayakkabı ile aynı kazak elbisenizle hem spor bir tarz, hemde elegan bir tarz yakalayabilirsiniz.

Spor ayakkabı kullanarak fazla mini olmayan kazak elbisenizle tamamen günlük bir stil yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda daha kış tarzını yakalamak istiyorsanız mini bir kazak elbise modeliyle uzun çizmeleri tercih etmelisiniz. Sonbahar yada ilkbahar gibi ara mevsimlerde ise kısa botlar ya da bootie botlarla giyebilirsiniz.

Kazak elbiselerinizi sadece opak ya da ince çorapla giymek zorunda değilsiniz. Pantolonlarınızın üzerine de giymeniz mümkün. Ne var ki şıklığından vazgeçmek istemeyen bayanlar için en doğru tercih mini boy bir kazak elbise ve altına da diz üstüne kadar uzanan bir çizme en doğru seçim olacaktır. Kayık yaka, boğazlı, salaş ya da dar kesime de rastlamak mümkün.