Belden Etek Modelleri
                Son zamanlarda bayanların en çok tercih ettiği alt giysiler yüksek bel kıyafetler oluyor. Hem pantolonlarda hem de eteklerde yüksek bel çok sevilen ve beğenilen bir tarz oluşturmaya başladı. Özellikle belden etek modelleri genç yaşlı her bayanın ilgisini çekiyor. Bu eteklerde renk ve model olarak çok fazla seçeneği kolaylıkla bulabilirsiniz.
Belden etek modelleri her bayana yakışmaktadır. Özellikle ince bel detayına sahip olan bayanlar bu konuda oldukça şanslı sayılıyor. Bel inceliğini ön plana çıkarmanızı da sağlayan belden etek modelleri iyi bir duruş ve şık bir görünüm sağlamanız konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Bu eteklere herhangi bir yaş sınırlaması olmadığını ve her yaştan bayanın rahatlıkla giyebileceğini belirtmiştik. Bunun en önemli sebebi belden etek modelleri  çok fazla kumaş ve model çeşitliliğinin olmasıdır. Genç bayanların en çok tercih ettiği belden etekler kalem etekler oluyor. Kabul etmeliyiz ki bu etekler bayanlara hem seksi hem de havalı bir görünüm katıyor. Elbette doğru kombin yapıldığında bu etkiyi görebilirsiniz. Kısa bluzlar veya şık gömlekler sizler için iyi bir alternatif olabilir.
Bayanların sıklıkla tercih ettiği ve 80’li yılların da en çok sevilen parçalarından olan belden etek salaş modeller yeni sezonda da dikkat çekiyor. Özellikle yaz mevsiminde kullanılmak için oldukça ideal olan bu etekler ile rahat olduğu kadar şık kombinler de yapabilirsiniz.

Her bayanın kullanabileceği etek modeli farklıdır. Vücut şeklinize uygun bir model kullandığınızda hem kıyafetiniz daha şık duracak hem de model daha belirgin olacaktır. Bu nedenle öncelikle vücut şeklinizi göz önüne alarak seçim yapmanız gerekir. Yeni etek modelleri içinde kalem etekler, dar pileli modeller ve midi etekler çok seviliyor. Seçim yaparken kendinize uygun bir kalıp bulduğunuzda siz de kıyafetinizi daha çok seveceksiniz. Ülkemizde genelde basenler büyük bir sorundur. Pek çok bayan basenleri geniş olduğu için uzun tunikleri ya da geniş etekleri kullanmak zorunda kalır. Son yıllarda bu sorunu ortadan kaldıran tasarımlardan bir tanesi olan a kesim etek modelleri basenlerinizin kapanmasına yardımcı olacak aynı zamanda da şık bir kombin imkanı verecektir.
Basenleri kapatmak ve daha şık bir kombin oluşturmak için kullanabileceğiniz kıyafetlerden bir tanesi de elbette kloş eteklerdir. Özellikle viskon gibi akışkan kumaş dokularındaki etek modelleri bu anlamda size çok yardımcı olacaktır. Eğer basen probleminiz yoksa ve ince bir yapıya sahipseniz pileli etek modellerini kullanabilirsiniz. Bu yıl özellikle ince pile modelli etek tasarımları hem renkleri ve desenleri ile yeni etek modelleri arasında en sık karşılaştığımız tasarımlardır. Kullanabileceğiniz modelleri sade bir gömlek ya da tişörtle birlikte kombinleyerek kullanabilirsiniz. Aynı zamanda spor ayakkabılar yada babetler  de kullanarak kombininizi tamamlayabilirsiniz.