Kürk her dönem zenginliğin simgesi olmuştur. Bütçesi kürk almaya yetmeyen ama kürk sahibi olmak isteyen bayanların imdadına imitasyon kürkler yetişti. Kış aylarının en son trendlerinden olan kürk boyunluklar da kürklerin o asaletini aratmıyor ve  hem hanımları hem soğuktan koruyor hemde aksesuar olarak bayanlar tarafından fazlasıyla tercih ediliyor. Farklı renk ve modellerdeki kürk boyunluklar her zevke hitap ediyor.30

Kazakların, gömleklerin, deri montlarınızın üzerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kimi kürk boyunluk modelleri kurdela ile birbirine bağlanırken kimi de yuvarlak modelleriyle sadece kafanızdan geçirmeniz yeterli olmaktadır. Bazı modellerde göğüslere kadar uzun olanlara rastlanırken bir kısım modellerde ise sadece boynun kısmızınızı saran kısa  modellere rastlıyoruz. Kısa kollu t-shirtlerinizin ya da kısa kollu gömleklerinizin üzerinde de kullanarak farklı bir tarz yaratabilirsiniz.

Gece davetlerinizde deri bir elbisenin üzerine takacağınız kürk boyunluk elbisenizi abiye gösterecek ve davetlerde farklı bir tarla dikkat çekmenizi sağlayacaktır. Farkı kıyafetlerde farklı renkteki kürkler kullanarak değişik kombinler de yapabilirsiniz. Değişik  enlere sahip kürklerle kendi stilinizi oluşturabilirsiniz.