Her sene sezona hızlı bir giriş yapan kot ceketler, konforundan ödün vermeyen bayanların her zaman birinci tercihidir. Mevsim geçişlerinin en önemli parçası olan kot ceketlerin bu kadar popüler olması elbette tesadüf değil. Bu parçaların kadar vazgeçilmez olmasının altında ise her kıyafet tarzına kolayca uyarlanabilir olması yatıyor.

Kot ceket modellerinin spor olup olmaması giydiğiniz kıyafet için çok da önem arz etmiyor. Çünkü kot montunuzu yazlık bir elbisenizin de üstüne giyebilirsiniz, leopar desenli bir eteğinizin de üstüne rahatlıkla giyebilirsiniz. Kısa eteklerinizin ya da maksi eteğinizin üzerine giyeceğiniz bir kot ceket rahatına düşkün bayanlar için zarafetin ilk adresi olmayı başarıyor. İşe giderken siyah pantolonunuzla dahi rahatlıkla giyebilirsiniz.

Tasarımcılar artık kot ceketlerde zımbalara, armalara, pullara ve kapşonlara, deri detaylara da yer vererek yelpazeyi son derece geniş tutuyorlar. Böylelikle genç kızların gönlünü de bir kez daha  fethetmeyi başarıyorlar. Pek çok ünlünün de vazgeçmediği kot montlar daha uzun yıllar trend olmaya devam edecek gibi duruyor.