Olduğundan daha iyi giyinmek ve şık olmak birçok genç kızın hayalidir. Ancak şık giyinmenin genel olarak ortak bir görüşü vardır. Bu giyinme modelinin en önemli unsuru insanları para harcamak zorunda kalmalarını düşünmeleri. Ancak fazla para harcamadan farklı metodlarla iyi giyinmeyi başarabilirsiniz. Çoğunuzun dikkat etmediği ve önemsemediğiniz basit planların aslında bir araya geldiğinde giyiminizi ciddi anlamda değiştirdiğini göreceksiniz. İşte sizin dikkat etmediğiniz, ve bizim dikkatinizi çekmek istediğimiz bazı maddeler;
1. GİYİNMENİN İLK KURALI: ZAMAN VE SABIR
Birçoğunuzun aslında farkında olmadan yaptığı en önemli hatadır bu. Çoğu insan giyim alışverişlerini genellikle markette yapacağı alışveriş ile karıştırır. Acele eder ve hiç dikkat etmez. Fiyatı ile de pek ilgilenmez. Bu yüzden alışveriş sonrasında eve geldiği zaman fişlere bakar ve çok fazla para harcadığını düşünür. Ve büyük bir hata yaptığını düşünür. Halbuki hatayı en başında yapmıştır. Giyim konusu bir sanattır. Sanat dediğiniz bilim dalına da zaman ve sabır ayırmalısınız. Sadece giyim değil, tüm konularda böyledir. Giyim konusunda sabırla ve zamanı düşünmeyerek, mağaza mağaza gezip en uygun olanını bulmanız gerekir. Vücudunuza uyumu, renk uyumu, teninize oturup oturmaması, fiyatı, desen ve kumaş yapısı, kombinelere olan uyumu veya uyumsuzluğu gibi birçok madde üzerinden değerlendirmelisiniz. Bu tabiki çok zaman ve sabır isteyen bir durumdur. Ancak şık giyinmek için bunu yapmanız ilk kuraldır.
2. GİYİNMENİN İKİNCİ KURALI: İLHAMSIZ OLMAZ
Konu üzerinde artık zaman ve sabır ayırdığınıza göre, yeni bir maddeyi de giyim tarzınıza dahil etmelisiniz. O da farklı fikirlerden ilham almak. Çoğu insan giyim konusunda kendi fikirlerinden başkasını önemsemez. Önemsemeyi düşünmez. Bunun altında “benden daha mı iyi bilecek beni?” sorusu vardır. Önceki yazılarımız da hep ve tekrar olarak insan kendinin modacısıdır demiştik. Ancak farklı fikirlere de çok kapalı olmamanız gerekmektedir. Bu sebeple çevrenizdeki insanların görüşlerini önemseyin. Sokak modası konusunda yenilikleri veya trendleri mutlaka takip edin. Bazı modacıların kombinelerini takip edin. Yeni trendleri mutlaka iyice inceleyin. Direk birebir kopyalamak veya aynısını yapmak zorunda değilsiniz. Ancak kombineleri veya trendleri inceleyerek üstünüze yakışacak en iyi kombine veya takımı deneme yanılma yöntemi ile, veya çoklu seçim yöntemi ile bulabilirsiniz.

 

Kadın vücudunun en çok dikkat çeken alanları bilindiği üzere göğüs ve basen bölgeleridir. Kadınlar her zaman şık görünmek amacıyla göğüs bölgeleri ile ilgili sürekli olarak estetik operasyonlar geçirmekte birlikte esas amaçlarının kendilerini seksi ve güzel göstermek olduğu herkesçe bilinir. Ancak bazı kadınlar, göğüsleri ile ilgili operasyonlara soğuk bakarlar. Genellikle basen ve kalça bölgelerine operasyon yaparak, kendilerini daha seksi göstermek isterler. Ancak göğüs operasyonlarından sonra, pek tabii ki abiye modellerinde de ufak oynamalar yapılmaktadır. Abiye modellerinde bugüne kadar anlattığımız modeller dışında, göğüs modellerine göre de yapılan abiye modelleri kadınların da en sık kullandığı abiyeler sınıfına girmektedir. Bu sebepten göğüs dekolteli abiyeler, diğer abiye modelleri kadar tercih edilmese de, tercih sıralamasında ikinci sıraya demirlemiştir. İşte sizin için göğüs modellerine göre yapılan abiyeleri inceledik.
KÜÇÜK GÖĞÜSLERE SAHİP İSENİZ
Eğer vücudunuz da göğüsleriniz küçük ise yapmanız gerekenler bellidir. Birçok abiye modeli vücudun üst hatlarını ortaya çıkarmaya yönelik olduğu için, küçük göğüslü vücutlarda dekoltenin yeri çok önemlidir. Çünkü göğüs dekolteli giyimlerde büyük ve dolgun göğüslerin olması önemli bir kriterdir. Ancak küçük göğüslere sahip iseniz, göğüs dekoltesini toplayan modelleri tercih etmelisiniz. Özellikle drapeli ve göğüs kısımları hacimli olan abiye modelleri sizin için en ideal abiye modelleridir. Bu tarz drapleli giysiler içine korse tarzı göğüslerinizi kaldıracak ve sizi seksi gösterecek ek giysiler de giyiminize şıklık katacaktır. Bu sebepten küçük göğüslere sahipseniz, korse destekli drapleli abiye modelleri sizin için en ideali olacaktır.
BÜYÜK GÖĞÜSLERE SAHİP İSENİZ
Eğer vücudunuz göğüsleri büyük bir yapıya sahipse sizin için en ideal giyim aslında en başında anlattığımız abiye modellerinden farklı olmayacaktır. Özellikle V yaka derin göğüs dekolteli abiyeler sizin için en ideal giyim tarzıdır. Hem vücudunuzun kıvrımlarını güzel bir şekilde gösterir, hem de derin göğüs dekoltesi sayesinde sizi olabildiğine seksi gösteren bir giyim tarzı olacaktır. Parlak renklerden ve dar kesim giysilerden kaçınmanız kaydı ile, V yaka derin göğüs dekolteli abiye modelleri, sizi ve vücudunuzu adeta bir melek gibi gösterecektir.