Soğuk kış günleri gelince birçok kadın pantolon giymeyi tercih etse de alternatif olarak muhteşem kışlık etekleri de giymekten korkmamalıdır. Hava ne kadar soğuk olursa olsun, hiçbir pantolon, şık bir etek gibi kadınlık ve zarafet vermez. Bundan dolayı da soğuk kış günlerinde kışlık etek modelleri tasarlanmaktadır.

Sıcak etekler için en iyi malzemeler yün, kadife ve deridir. Klasik bir denim modeldir. Güzel ılık denim etekleri temel gardırop kıyafetleriniz ile uyumludur. Bu seçenek ofis ve günlük kullanım için idealdir. Daha sıkı bir etek için tüvit ve yünlü eteklerin ideal olduğu düşünülür.

Kışlık Yün Etekler

Etekler için en sıcak ve en şık malzemelerden biridir. Gabardin veya başka bir maddeden dikilmiş modeller kış gardırobunun vazgeçilmez öğeleri haline gelecektir. Gabardinin esas olarak ince ve hafif bir kumaş olduğu düşünülse de, iyi bir ısı yalıtımı özelliğine sahiptir. Yün sıklıkla kilolu kadınlar için kıyafetler yaratmakta kullanılır, çünkü figür kusurlarını gizler.

Kışlık Kadife Etekler

Çok güzel ve kaliteli bir kumaş olan kadife eteklerle zarif bir görünüm yaratabilirsiniz. Kadife ısıyı iyi tutar ve şekle mükemmel şekilde uyar. Bu modeller, hem ince hem de daha dolgun kadınlar için uygundur. Özellikle kış mevsimine en çok yakışan etek modeli diyebiliriz. Oldukça zengin bir duruşa sahip olan kadife eteklerden mutlaka alarak gardrobunuza yenilik katabilirsiniz.

Kışlık Kot Etek Modelleri

Kot etekler de hem yaz hem de kış için ideal eteklerden biridir. Bu tarz etekler popüler olarak kabul edilmektedir. Bu stildeki klasik model diz boyu olmalıdır. Bu etek çok yönlüdür ve gardıroptaki her kadın olmalıdır. Genç kızlar içinde kot etekler, oldukça rahat olmaktadır. Birçok markada kot etekleri kışlık koleksiyonlarına yer veriyor.