Uzun zamandır hangi televizyon kanalı açsak gerek dizilerde, gerekse magazin programlarında kahküllü saç modellerine pek sık rastlar olduk. Uzun zamandır trendi farklı saç modellerinin üstlendiğine tanıklık ediyoruz. Sanırız artık kahküllerin de  sahneye çıkma vakti geldi.

Her yüz tipine rahatlıkla uyan perçemli saç modelleri kısa ve uzun her boy saç tipinde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Eğer geniş bir alına sahipseniz perçeminizi kaşlarınızın biraz üzerinde keserek alnınızı daha küçük gösterebilirsiniz. Eğer yüzünüz yuvarlak ya da oval ise perçeminizi kaşlarınızı kapatacak şeklilde kestirirseniz yüzünüz olduğunda daha uzun gözükecektir. Acil dışarı çıkmanız gerektiğinde saçlarınızı dağınık bir topuz yapıp sadece kahkülünüze fön çekerek saçınıza şekil verebilirsiniz. Kıvırcık saçlara sahipseniz perçeminizi fönleyerek de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Küt kesim saç modellerinde sıklıkla kullanılan perçem özellikle sizi fazlasıyla modern gösterecektir.

Gece davetlerinde yapacağınız topuzunuzu perçemle süsleyebilirsiniz. Eğer perçem kesmeye çekiniyor her zaman kullanamam diyorsanız internetten de satışı yapılan takma kahkülleri kullanabilirsiniz. Özellikle Tv’lerdeki dizi ve moda programlarında sıklıkla kullanılan takma perçem modellerini de tercih edebilirsiniz.