Modern ve feminen bir tarzın hakim olduğu İpekyol İlk bahar yaz koleksiyonunda kusursuz detaylar yer almaktadır. Stil bakımından kadınların tarzına yönelik göndermede bulunan İpekyol yeni tasarımlarında oldukça şık bir görünüm sağlarken aynı zamanda da sahil şeridine doğru yeni bir yorumlama olanağı sağlamaktadır.

Mevsimsel olarak değerlendirecek olursak modern tasarımların yer aldığı desenler içeriğinde bulunan renk kontrast seçenekleri ile değerlendirildiğinde doğal bir tamamlayıcı olmaktadır. Özellikle de koleksiyonda yer alan Total look gücü ile tasarlanmış olan pantolon ceket takımları bu sezonda dökümlü ve hafif tasarımıyla karşımıza çıkmakta. 

Mevsim geçişiyle birlikte harekete geçen tasarımlarda mevsimi yansıtan ekose desenli tasarımlar ve bunun yanı sıra sarı renk tonlamaları gibi canlı renkler bu sezonda hakimiyetini korumakta. Yine farklı desen ve kalıplarda tasarlanan jean’ ler bunlara eşlik eden ceket modelleri ve trikolar sezona daha kolay adapte olmanızı sağlarken aynı zamanda da kuşkusuz ki zengin görünümlü bir kombin örneklendirmesi sunmakta. Özellikle de cropped trikolar sezonun vazgeçilmezi.

Yine renk tonlaması olarak da su yeşilinin öz verisi bluz ve şortlarda eşleşme sağlayarak rafine bir görünüm oluşmasına etki etmektedir. Desen olarak da açığa çıkan çizgi denklemleri geometrik kesimlerle buluştuğunda elbise ve gömleklerde zengin bir kombinasyon oluşturmaktadır. Farklı okazyonlara eşlik etmekte olan etekler ve tulumlar volanların hakimiyeti ile farklı bir kombinasyon oluşturmaktadır. Yine sezon renklerinden olan toprak tonlar, lila renk seçenekleri yumuşak ve duru bir tarz oluşturmaktadır.

Şehirli kadın stilini yansıtan yeni sezon trendinde İpekyol da ton sür ton detaylar koleksiyonda yer almaktadır. Flare pantolon, yağmurluklar, trikolar geçmişten günümüze esinlenmiş diyebiliriz. Özellikle de 70’ li yılları yansıttığını söylememiz mümkün.

Deniz renk tonları ile bütünleştirilmiş maviler, lacivert tonları ile koleksiyonda marin tasarımların hakim olduğunun da altını çizmeliyiz.

Doğal dokularda da natürel bir havanın hakim olduğunu söylememiz mümkün. Soyut formlardan esinlenirken ip sargılı küpeler, kolyeli kombinler, çiçek figürlü detaylar, organik formlar, deniz yıldızı, mercanlar, inci detayları ve yaprak figürleri de hem rahat hem şık olmanıza olanak sağlamaktadır.