Abiyeler özel günlerimiz için adeta kurtarıcı parçalardır. Özellikle de yaz ve bahar mevsimi için özel günlerinizde tercih edebilirsiniz. Özel gecelerde özellikle de hava sıcak ise kısa abiye modelleri ideal bir seçim olmaktadır. Kısa modellerde midi veya maxi model seçimleri bulunmaktadır. Cesur giyim tarzına müsanip kişiler için mini boyda kombinlenen abiyeler daha şık bir duruşa sahiptir. Lakin aynı şekilde doğru seçimler yapıldığında da midi boy abiye modelleri de güzel bir seçim olmaktadır.

Yavaş yavaş ilk bahar mevsiminin başlangıç göstermesi ile yazlık abiye modellerinin raflarda yerini aldığını söyleyebiliriz. Markaların vitrinlerine baktığımızda bu sezon ince askılı, saten, dantel işlemeli, straplez modeller oldukça rağbet göreceğe benziyor.

Yine 2019 sezonunda olduğu gibi 2020 yılında da koleksiyonlar arasında şifon elbiseler ve bununla kombinlenen lame, dore aksesuarlar kıyafetler ile asil bir görünümü yansıtmaktadır.

Her zaman için seçtiğiniz elbisenin kamufle edici olmasına özen gösteriniz. Öyle ki vücut tipinizle uyumlu olmayan bir kıyafet sizi daha rüküş gösterirken vücut yapınıza uygun türde seçtiğiniz model sizi son derece şık ve alımlı yapacaktır.

Örneğin kolyapınız kalın ve geniş bir omuz yapısına sahip bir kişi iseniz straplez elbise seçmenizi önermeyiz.

Kalın askılı bir model tercih etmeniz ve bunun yanı sıra kısa kollu modelleri de tercih edebilirsiniz. Göğüs kısmı kapalı olan modeller son zamanda en çok tercih edilen modeller diyebiliriz. Özellikle de balık etek olmayan direk düz ve ince inişe sahip modeller olmakta.

Abiye kombini hem mezuniyet törenlerinizde hem de söz nişan gibi özel günleriniz için ideal seçeneklerden olmakta. Sezonun renklerinden bahsedecek olursak daha naturel ve doğal tonlamalar ideal olmakta. Sezonun renkleri yine geçen sezonda olduğu gibi su yeşili, pudra tonları, kırık beyaz, krem, bebe mavisi, kahve rengi tonları olmakta. Model konusunda da kayık yaka veya straplez modelleri tercih edebilirsiniz. Kumaş yapısı olarak da tül ve şifon detaylar oldukça rağbet görmekte diyebiliriz. Sadelikten yana olanlar için de sade modelde bir abiye elbise seçerek kemer veya benzeri bir aksesuar ile elbiselerini hareketlilik katılması mümkündür.

2828