Yeni sezonda kombinlerinize şıklık katmak için tercih edeceğiniz parçalardan bir tanesi de tesettür gömlek modelleri olmakta. Doğru seçimler yaptığınızda bir nevi kombinlerinizin tamamlayıcısı da diyebiliriz. Özellikle yeni sezon gömlek modellerine göz attığımızda hava şartlarına göre kumaş seçimi yapıp kombinimize uygun gömleği tercih edebiliriz. Örnekler açıklayacak olursak saten gömlekleri ilkbahar mevsiminde tercih ederseniz hasta olma ihtimaliniz yüksektir. Saten gömlekler biraz daha ılık olan günler için idealdir. Aşırı sıcak hava da terlemenize sebep olabilir. Bunun için daha kalın kumaştan tasarlanmış gömlek modellerini tercih etmelisiniz. Veyahut seçimlerinizi ince bir gömlek modelinden yana yaptıysanız üzerine uyumlu renk ve tasarımda bir hırka tercih edebilirsiniz.

İlkbahar mevsimi için en ideal tesettür gömlek modellerinden bir tanesi de kot gömlek modelleri olmakta. Yazın sıcak tutarken kış mevsiminde de kot gömlek modelleri sıcak tutan giysilerdir. Kot gömlekler tesettür giyim de spor bir görünüm oluşturmaktadır. Ayrıca kot yelekleri ekstra bir aksesuar ile kombinlemenize gerek kalmıyor. Ekstra bir giysi eklemesine gerek kalmadan şık görünebilirsiniz.

Kot gömlek seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer ayrıntı da seçtiğiniz kombinin kot olmaması. Alt kısımda keten pantolon tercih etmeniz gömlek modelinizin daha ön plana çıkmasına sebep olacaktır.

Her zaman için klasik parçalar ile kot giysileri bir arada kullanmamanız gerekir. Bir örnek daha verecek olursak kumaş etek ile kot gömleği kombinlemek de çok rüküş görünmenizi sağlayacaktır. Bunun için klasik parçalar ile asla kot parçaları kombinlemeyiniz. İlla klasik tarz tercih edecekseniz kot eklentili yarısı ince gömlek kumaşlı modelleri tercih edebilirsiniz.