Yaz sezonunun yaklaşması ile düğün ve organizasyonlarda olan etkileşimlerin artmış olduğu görünmekte. Bu etkileşimle birlikte yavaş yavaş abiye modelleri vitrinlerde yerini almış bulunmakta. Yeni sezon tül abiye modellerinde çokça ışıltılı modeller yer almakta. Genel olarak pastel tonların bulunduğu yeni sezonda seçim yaparken kararsız kalacağınızı söyleyebiliriz. Yeni sezon tesettür abiye modellerinde ModaMerve bünyesinde geniş beden seçeneğinde abiyeler bulabilirsiniz. 38 bedenden başlayan beden seçenekleri 48 bedene kadar çeşitli bedenlerde temin edilebilir.

Tül abiye modelleri fiyat seçeneği olarak da oldukça uygun fiyatlandırmada. 100 TL’ den başlayan abiye fiyatları 600 TL arasında değişik fiyatlandırmada satışa sunulmakta. Tül abiye modellerinde taş detaylandırmalar olarak değerlendirdiğimizde ışıl ışıl modellerin tasarlandığını söylememiz mümkün.

Yaka kesimi olarak da yine tesettürlü bayanlar için şık bir yaka kısmı tül detaylı olup kat kat kesimli olmakta. Ayrıca hakim yaka yaka modelinin de çok şık bir detaylandırma olduğunu söyleyebiliriz. Bir diğer model de saten tasarımlı abiyeler olmakta. Bu kumaş türündeki abiyeler tercih edeceğiniz konsepte göre tercih edilebilir. Konsept olarak daha sade bir konsept seçtiğinizde ortama hareketlilik katması amacıyla saten abiye modellerini tercih edebilirsiniz. Böylelikle çok abartılı aksesuarlar takmadan da şık görünmektesiniz. Saten abiye modellerinde de ön plana çıkan yaka detayları olmakta. Paralel inci detaylı yaka tasarımı bu sezon karşımıza sık çıkacağa benziyor.

Yaka iğnesi görevi gören yakadan başlayıp tek kola yayılan işlemeler de yine oldukça popüler. Bir diğer ModaMerve abiye modellerinde yer alan tasarımda kuşaklı modeller olmakta. Yine saten modellere göre daha uçuş uçuş modellerden oluşmakta.