Her dönemin trendlerinden olan deri ceketler kış olunca da yavaş yavaş vitrindeki yerlerini almaya başladı bile. Eminiz ki gerçek olsun olmasın her bayanın mutlaka dolabında bir tane deri ceket vardır. Özellikle geçiş mevsimlerinde ne giyeceğimize bir türlü karar veremeyiz. Hava güneşlidir ama soğuktur yada yavaş yavaş ısınmaya başlamıştır. Tam da böyle mevsimlerde deri ceketler en büyük yardımcımız olur.

Siyah başta olmak üzere, taba rengi, krem, kırmızı hatta mürdüm rengindeki deri ceketlere rastlamak mümkün. Deri ceketlerde düğmelerden ziyade fermuarların daha sık kullanıldığını görüyoruz. Firmalar özellikle kol ve cep  kısmındaki fermuar detaylarından vazgeçmiyorlar. Kırmızı  renk deri ceketler de son yıllarda bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilmeye başladı. Renkli deri ceketlerçok dikkat çekici dursa da uygun bir kombin ile sizi son derece seksi ve dikkat çekici gösterecektir.

Deri ceketler özellikle mini etekler ve de taytların üzerinde çok  fazla tercih edilmektedir. Kısa modeller sizi daha modern gösterirken , biraz daha uzun modeller daha size daha klasik bir hava katacaktır. Fakat bilinen şu ki deri ceketlerin modası hiçbir zaman geçmeyecek ve her sezonun gözdesi olmaya devam edecektir.