Yaza elveda diyeli çok oldu  fakat son yıllarda mevsimlerin geçiş dönemleri uzun sürüyor. Hal böyle olunca uzunca bir zaman dilimi sonbahar kış sezonu yaşamak zorunda kalıyoruz. Özellikle sonbahar aylarında ince ve yahut kısa kollu giyinsek bir dert; kalın, uzun kollu giyinsek ayrı bir derttir alıp başını gidiyor. Haliyle bu durum kullanacağımız takılarda da ikileme düşmemize sebebiyet veriyor. Bileklik ya da saat tarzı takı modelleri uzun kollu kıyafetlerimizle gölgede kalacağından ötürü genelde yüzük, küpe ve kolyelerden oluşan kombinlere yönelmek durumunda kalıyoruz.

Sizlere bu yazımızda elimizden geldiğince neyi nasıl kombin edebilirsiniz ? Hangi aksesuar nasıl kullanılır? Son moda takı modelleri ve vitrinlerin en çok satanları hakkında naçizane önerilerde bulunmaya çalışacağız. Bayanların takı düşkünlüğünü dile getirmeye ne hacet! bunu cümle alem biliyor zaten. Son dönemlerde bu moderniteye erkekler de merak salmış durumda olsalar da biz onları şimdi değil başka bir yazımızda dile getirebiliriz. Fakat eşine, sevgilisine, kız arkadaşına, annesine ya da hayatında özel olan diğer bayanlara hediye almayı düşünüyorlarsa şayet yazımızı okuyabilirler zira burada sizinle  güzel fikirler paylaşacağız.

Öncelikle geçtiğimiz sezon kulağı tamamen saran küpelerin çok rağbet gördüğünü, bayanların kullandığı yerlerde herkesin gözünü doldurduğunu dile getirmek isteriz. Bu sezonda da bu model küpelerin yanı sıra omuza kadar uzanan küpeler de çok tutulan takı modellerinden olacağı aşikar. Teki kısa teki uzun olan bu küpe modeli zirkon taşlardan, zincirlerden olabildiği gibi deri ve farklı materyaller kullanılıp  tasarlanarak karşımıza çıkabiliyor. Kayık ve yahut v yaka bir bluz modeliyle bu takıyı kullanabileceğiniz gibi balıkçı yaka bir bluzle de gayet rahat kullanabilirsiniz. Bu küpe modeline yaşadığınız yerdeki herhangi bir aksesuar mağazasından ya da internet üzerindeki satış platformlarından da sahip olabilirsiniz. Özellikle sitille takının vitrininde elmas taşlı farklı küpe modeli diye adlandırılan bu takının yanı sıra çok çeşitli, kişiliğinizle uyum sağlayacak modellere de ulaşabilirsiniz. Gümüş takı dünyasının önemli isimlerinden olan sitille takı, cilt hassasiyetinize de önem verdiğinden ötürü sağlığınızla ilgili herhangi bir alerjen durumla karşı karşıya kalmamanızı da ürünlerindeki kaliteyle garanti etmektedir.

Yine  sonbahar kış sezonu takı koleksiyonundan rahatlıkla kullanabileceğiniz bir diğer takı önerimiz de yüzükler olacaktır. Son donemlerde şahmeran tarzı denilen yüzükle bileklik kombini  bu sezonda da çok kullanılacağa benziyor. Şıklığından vazgeçmeyen bayanların kullandığı ve açık konuşmak gerekirse kibar ellerde daha zarif durduğu bilinen bu modelin etkisi uzun sürecek gibi.Günlük kullanımlarınızda şahmeran tarzı bu kombini fakir kol diye tabir edilen bluzlerinizle kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bu modelimizin bir kısmını yüzük oluşturmuş olsa da yoğunluğu bileklik taşımaktadır.Bundan mütevellit en azından bileğinizi açıkta bırakan bir kıyafet kullanmanız daha şık olacaktır. Abiye ve yazlık kıyafetlerinizle zaten bu ürünü çok rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra eklem yüzükleri adı verilen ve bir çok renk seçeneği bulunan parmağınızın istediğiniz bölgesinde kullanabildiğiniz bu aksesuarları gayet makul fiyatlarla temin edebilirsiniz. Yazımızın resimlerini incelediğinizde gördüğünüz üzere protez tırnak ve süslemeyle birlikte çok şık bir görünüm sağlarken, bu takının daha sade modellerini de gündelik yaşamınızda kullanabilirsiniz. Fakat dikkat etmenizi tavsiye edeceğimiz bir konu şudur ki; yüzük kullanıp dikkati ellerinize çekmek istiyorsanız şayet küçük bir bakım yapıp tırnaklarınızı en azından şeffaf ojeyle parlatmanızı öneririz.

Son olarak bu sezonda kullanabileceğiniz şıklığınızı tamamlayacak bir diğer unsur da hiç şüphesiz kolyelerdir. Hem yaz mevsiminde hem de kış mevsiminde her türlü kıyafetle bin bir seçenekle kombin oluşturabileceğiniz kolyeler her yaş grubuna mensup bayanların dikkatini çekmektedir. Kiminiz sadelikten hoşlanırken bir kısmınız ise iddialı takılar kullanmayı tercih eder. Her türlü isteğinize geniş bir hayal gücüyle tasarlanan sitille takının geniş vitrininden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Zarif bir zincir üzerine yine zarif taşlarla işlenen kolye modellerinden başlayıp son zamanların gözde ürünü olan gözyaşı modeli kolye çeşitlerine kadar beğenmekte kararsız kalacağınız bir çok ürün çeşidiyle sizlere hizmet vermektedir. Size de zevkinize uygun takıları bulup takıp yakıştırmak kalıyor. Esenlikle…