Kısa bir zaman önce hayatımıza  giren ve popülerliğini her geçen gün daha da artıran bootie bot modelleri sınırsız renk ve model seçenekleriyle bayanların ilgisini fazlasıyla cezbediyor. Her tarz ve model kıyafetin altına rahatlıkla giyebileceğimiz  botlar özellikle gündelik hayatında şıklığı yakalamak isteyen hanımlara için hizmet ediyor denilebilir.

Eteklerin, blue jeanların, elbiselerin, kumaş pantolonların dahi altına rahatlıkla giyebileceğiniz bootie botlar, önü açık modelleriyle de sadece sonbahar ve kış aylarında giyilmeyeceğini bizlere gösteriyor. Farklı yükseklikteki ve kalınlıktaki topukların yanı sıra, yuvarlak ve sivri burun model seçenekleriyle bayanların göz bebeği durumundadır.

Bu  botları kısa boylu bayanlar almadan önce iki kere düşünmelidirler. Çünkü zaten bileğe kadar olan botlar bacağınızı bölerek, bacak boyunuzu olduğunuzdan daha kısa gösterebilir. Deri, nubuk, süet başta olmak üzere her çeşit malzemeden yapılan botlar, gözalıcı renkleri, püsküllü ve zımbalı modelleriyle de her ortamda giyilebilecek konforu bayanlara sunuyor. Hemen hemen her  markanın vitrinlerinde baş köşede yerini alan bootie botlar ince topuk modelleriyle daha klasik bir tarz sunarken, önü açık   modelleriyle de yaz kış giyilebileceğinin bilgisini bizlere veriyor.