Doğuma hazırlık

Conceptual image of pregnant belly with painted clock

Bebek bekleyen başka kadınlarla konuşarak ve belki de yakında oturan aynı durumdaki kadınlarla dostluk kurarak doğuma ilişkin birçok şey öğrenilebilir. Kadın bu yoldan, diğer kadınlarla ne kadar çok ortak nokta bulunduğunu görür ve birtakım fikirlerin, korkuların ve deneyimlerin paylaşılmasından yararlanır.

Bu dönemde, kadın ayrıca bu kitapta sözü edilen gevşeme ve solunum egzersizlerini de yapmalıdır. Doktor muayenelerine gidilmesi de gereklidir, çünkü birtakım sorunlar çıkabilir ve bunların erken teşhis edilmesinde yarar vardır. Tansiyon yüksekliği nedeniyle fazlaca dinlenmesi öğütlenen bir kadın, bu öğüde mutlaka uymalıdır.Tansiyon yüksekliği nedeniyle fazlaca dinlenmesi öğütlenen bir kadın, bu öğüde mutlaka uymalıdır. Tansiyon yüksekliği nedeniyle fazlaca dinlenmesi öğütlenen bir kadın, bu öğüde mutlaka uymalıdır.Sayıları oldukça az olmakla birlikte, bazı kadınların muayene sırasında yüksek tansiyon saptanması nedeniyle, hemen hastaneye yatırılmaları gerekmektedir. Ancak, bu tansiyon yükselmesi çoğu kez geçici olduğundan, bir iki gün sonra kadının yeniden evine dönmesine izin verilmektedir. Bazı kadınlarsa, doğuma kadar olan süreyi hastanede geçirmek zorunda kalmaktadırlar.

Eşinin ilgisiz olduğunu ve canının sıkıldığını gören bir kadın, yaşantısını elinden geldiğince onunla paylaşmaya çalışmalıdır. Eşi belki de kendisini biraz geri plana itilmiş hissediyordur. Eşi belki de kendisini biraz geri plana itilmiş hissediyordur.Erkeğin ilgisini yöneltmesinin bir sonucu olarak, kadın eşiyle ilk olarak bu konuları rahatça konuşarak anlaşabildiğim görür. Bazı erkekler önceleri gebelik ve bebek gibi bebek gibi konularla ilgilenmenin pek “erkekçe” bir tutum olmadığını sanırlar; hatta büyük bir olasılıkla, çalıştıkları İşyerinde bu konudaki şakalara da hedef olmaktadılar. Kadın, doğum ve bebekle ilgili olarak okuduğu kitapları ortada bırakırsa, eşi bunlara belli etmeden göz atabilir ve bu yoldan da ilgisi uyanabilir.