Elbise alacağınız zaman o elbisenin size katacağı avantajları ve dezavantajları ile bilmeniz gerekir. Her şeyden önce vücut tipinizi hesaba katmanız önemlidir. Kıyafetin içine mükemmel şekilde sığmanız ve şık bir görüntü vermeniz gerekir. Büyük kalçalar ve dar omuzlara sahipseniz, omuzlarınızı kalçanız ile dengelemeniz gerekir. Özellikle de balo gibi özel bir güne katılacaksanız, daha titiz ve özenli seçimler yapmalısınız. Bizlerde balo için askısız elbise modelleri düşünen bayanlarımız için farklı modelleri ele aldık. Bu tarz askısız elbiseler yüzünüzü açar ve boyun ve omuzlarınızı ön plana çıkartır. Zarif ve tatlı bir görüntü verir. Özel günlerde, akşam toplantılarında, balo gecelerinde kokteyl gibi etkinliklerde ve çeşitli akşam partilerinde askısız elbise tercih edebilirsiniz.

Askısız Elbise Modellerinde Renk Seçimi

Elbisenizi alırken rastgele bir renk seçemezsiniz. Cilt tonunuzu ve saç renginizi dikkate almanız gerekir. Ten renginiz açıksa, ten renginize zıt bir askısız elbise ile mükemmel uyarsınız. Koyu renkler olabilir. Bordo, koyu mavi, koyu yeşil olabilir. Koyu bir tene sahipseniz parlak renkli elbiseler daha iyi uyum sağlamaktadır. Sarı, turkuaz, kırmızı ve mor gibi. Tabi ki klasik renkler siyah, kırmızı ve altın rengi gözden kaçırmayın.

Uygun makyajı da elbette unutmamalısınız. Makyaj yaparken gözlerinize veya dudaklarınıza vurgu mutlaka yapmalısınız.

Giymeyi düşündüğünüz bir askısız elbisenin, olmayı planladığınız çevreye uyması gerekir. Örneğin, bir arkadaşınızın düğününe davet edildiyseniz ve beyaz askısız elbise seçtiyseniz, bu sadece diğer konukları şaşırtmak için değil aynı zamanda gelinin kendisini gölgede bırakabilir. Bu durumda, daha sade ve şık bir elbiseyi tercih etmek daha iyidir.  Kurumsal parti için bir elbise seçimi, şirketin durumuna, kurumsal etiğine ve akşamın formatına bağlı olmalıdır.  Çiçek baskısı olan bir elbise olabilir ve kış ya da sonbaharda parlak renkli kokteyl elbisesini seçmek daha iyidir. Unutmayın, seçtiğiniz elbise ne kadar güzel olursa olsun, eğer uygun olmazsa sizin hakkınızdaki fikirleri yanlış tarzda yansıtacaktır.