Abiye kıyafetler, her ne kadar en güzel gecelerin, davetlerin ve yemeklerin simgesi ise, elbette ki bolerolarda unutulmamalıdır. En güzel abiye kıyafetler ile kullanılan, abiye bolero modelleri birbirinden şık tasarımlar ile moda tasarımcılarının ellerinden sizlere sunuluyor. Taşlı modellerden tutun da, tüylü, tüllü ve kürklü bolerolar, en çok beğenilenler arasında. İşte şimdi sizlere bazı modellerden bahsederek bilgiler vereceğiz.

Omuzları tüylü modeller

Kısa kesim detayları ile şıklığı her zaman üst planda tutan bolero modelleri, omuzlarında yer alan tüy detayları ile kullanıcıların ilgisini çekiyor. Kuş tüyleri ya da yapay tüy tasarımları ile farklı modeller ortaya koyulurken, ine sade bolero modelleri de bayanların tercihleri arasında.

İnci süslemeli modeller

Her ne kadar sade bir tasarım isteseniz de, biraz şıklık ve gösteriş önemli öyle değil mi? İşte bu durumda da abartılmadan kendini gösteren inci taneleri, abiye kıyafetleriniz ile uyum sağlarken, geceye damganızı vurabilmenizde yardımcı oluyor. Bir aksesuar ya da serin gecelerde tercih edilebilir.

Dantelli modeller

Abiye Ayakkabı Modelleri

Elbette ki bir bayan için dantel büyük öneme sahiptir. Bu durumda da dantelli bolero modelleri arasında, çiçek desenli ya da geometrik dantel desenli bolerolar tercih edilebilir. Renk seçimlerine gelecek olursak eğer, en başta beyaz, krem ve bej olmak üzere, pudra, siyah ya da kahve tonlarında ürünler tercih edebilirsiniz. Yine saten, ipek ya da süet modeller farklı kumaş seçenekleri arasında.

Abiye ayakkabı modelleri yine bu sezon da şıkır şıkır ve ışıl ışıl… Sizi sizden alacak yeni sezon modellerde dore renk hakim. Üstelik taşlı pullu payetli platform topuk derken birçok model ve çeşit sizleri mağazalarda bekliyor.

Abiyeler her özel günün vazgeçilmezi kıyafetlerdendir. Hele ki düğün nişan gibi özel davetlerde giyilmeden olmaz. Düğün sahibinin birinci dereceden akrabasıysanız giymeden mümkünatı yok o düğüne gidemezsiniz 🙂 Şaka bir yana sizleri her davette oldukça şık ve zarif gösterecek bu sihirli elbisenin altına ne giydiğiniz de çok önemli. Çünkü hepimizin bildiği gibi çok güzel bir elbiseyi giymek tek başına yetmiyor. Aksesuarıyla takısıyla ayakkabısıyla çantasıyla en iyi şekilde kombinlemek gerekiyor. Bu ise uzun uğraşlar araştırmalar soruşturmalar gerektiren zahmetli bir süreç. İşte size bu süreçte yardımcı olmak adına bu makalemizi kaleme aldık.

Bir davette en şık bayan olmak isterseniz hiç şüphesiz abiyenizi hangi model abiye ayakkabıyla kombinlemeniz gerektiğini bilmelisiniz. Örneğin şifon kumaş ağırlıklı bir abiye kullandıysanız altına rugan abiye ayakkabı tercih etmelisiniz. Veya saten bir kumaş kullanıldıysa ayakkabı seçiminiz mat veya deri abiye ayakkabı olmalıdır. Herşeyden önemlisi eğer abiyeniz çok süslü taşlı, pullu payetli bir modelse mutlaka abiye ayakkabınız sade olmalıdır.

En Şık Abiye Çanta Modelleri

Abiye kıyafetlerin vazgeçilmezi ve tamamlayıcı hiç şüphesiz ayakkabılar ve çantalardır. Abiye seçiminiz kadar aksesuar ve çanta seçiminiz de büyük önem taşımaktadır. Modanın altın çağını yaşadığı bu dönemde sizler için abiye kıyafet nasıl seçilmeli? Hangi abiyenin altına hangi tarz ayakkabı veya çanta olmalı? gibi sorulara yanıt arayacağız.

Hepimizin bildiği gibi yeni moda abiye çantalar çok küçüldü artık nerdeyse cebimize sığacak boyutlara geldi. Bunun altında yatan temel mantıksa zaten şaşalı bir görünüme sahip olan abiyelerimizden çok daha fazla dikkat çekmemesidir. Ayrıca şıklığa ve zarafete önem verenlerdenseniz abiye çantalarınızın daha çok uyumlu ve sade olmasına özen göstermelisiniz. Şimdi hangi çanta nasıl kullanılmalı bunun üzerinde biraz duralım.

Öncelikle bilmemiz gereken nokta şık bir abiye çantası her zaman sizi şık göstermeye bilir. Bunun asıl nedeni çantayı doğru kullanmamanızda yatıyor olabilir. Abiyeniz pullu payetli çok gösterişli bir modeldeyse kombin abiye çantanız daha sade ve uyumlu kumaştan yapılmış olmalı. Uyumlu kumaş derken bunu biraz açalım. Örneğin krep kumaş abiye üstüne pullu payetli bir model abiye taşıyorsanız çantanız rugan olmamalı, aksine krep kumaş veya onun özdeşi yumuşak kumaşlardan ve sade model abiye çanta olmalı.