Sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak her bayanın rüyasıdır. Bu uğurda her yolu deneyen bayanlar elbetteki bitkilerinden gücünden sonuna kadar yararlanmayı ihmal etmiyor. Sağlıklı bir kilo kaybı için beslenme düzenindeki değişikliklere ek olarak yapılan sporlarla birlikte bitkilerinde gücünden mutlaka yararlanılmalı. Fakat unutulmamalıdır ki hiç bir bitki tek başına mucize yaratmaz.

Bitki çaylarının kilo verme üzerindeki etkileri artık biliniyor. Yaşamınızda yaptığınız sağlıklı değişikliklere paralel olarak bitki çaylarıyla da desteklenerek verilen kilolar daha kalıcı oluyor. Peki bitki çayları neden bu kadar önemli? Çünkü bitki çayları, vücutta ödemin atılmasında, metabolizma hızının artmasında ve yağların parçalanmasında son derece önemli bir yere sahip. Yalnız unutulmamalıdır bitki çayları da çok tüketildiği taktirde masumiyetini tamamen kaybediyor. Lütfen ölçüsünde kullanmaya özen gösterin.

Yeşil Çay : Zayıflama kürlerinin, diyetlerin baş tacıdır yeşil çay. Diyet yapıp da evinde yeşil çay olmayan kişi yok denecek kadar azdır. Yeşil çayı bu kadar popüler yapan ise elbetteki metabolizmanın hızlanması ve  yağ yakımı üzerindeki etkisinin yapılan araştırmalarla kanıtlanmış olması. Yararı bu kadarla da kalmıyor; kolesterolün düşmesinde ve içeriğindeki antioksidanların zenginliği bakımından da bu kadar popüler olmasını hak ediyor gibi.

Mate Çayı :Mate çayı vücut ısısını yükseltemeye yardımcı olan çaylardan. Böylelikle kalori yakımınız daha da artacaktır. Ayrıca yapılan çalışmalarda mate çayı içenler ile içmeyenler arasındaki kilo farkın  % 40 olduğu belirlemiş.

Maydanoz Çayı : Söz konusu vücuttaki ödemler olunca maydanoz çayı bayanların can simidi oluyor. Sindirime yardımcı olan ve ödem atmanızda en büyük kolaylığı sağlayan maydanoz çayını her gün bir fincan içmeniz yeterlidir.

Isırgan Otu Çayı : Vücuttaki ödemi atmada bir diğer etkili bitki çayı da ısırgan otu çayıdır.

Zencefil Çayı : Zencefilin vücuttaki asiditenin temizlenmesindeki faydası malum. Zencefil çayı aç karnın yarattığı mide bulantılarına giderir, metabolizmayı hızlandırır ve  bağışıklık sisteminizin de güçlenmesine yardımcı olur. Çayı haricinde, zencefili evde yaptığınız sebze ve meyve sularına da da kullanabilirsiniz. Blendera attığınız sebze veya meyvelerin içine 1 cm kalınlığında kestiğiniz zencefili de atarak vücudunuzun temizlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

 

zayıflamaya yardımcı çaylar.
zayıflamaya yardımcı çaylar.