Mor ruj süren bayanlara pek sık rastlıyoruz son zamanlarda. Dudaklarda her ne kadar fazla vamp, marjinal ve sıra dışı bir renk olarak dursa da doğru makyajla, saçla kullanıldığı zaman son derece seksi görünmek mümkün. Önemli olan, ten rengine, saç rengine uygun tonu yakalamak ve ona uygun makyajı yapmak.

 

Farklı tonlarda pek çok mor ruj olduğu malum. Burada en etmeniz gereken şey; cilt tipinize uygun olan rengi yakalamak. Soğuk bir cilt tipine sahipseniz daha koyu renkli bir mor ruj seçmelisiniz. Cildiniz daha sıcak bir ton ise gül kurusu dediğimiz kırmızıya yakın mor tonlarını tercih etmelisiniz.

Mor renk çok iddialı bir renk olduğu için, göz makyajınızı mutlaka sade yapmalısınız. Hem göz makyajınız hemde rujunuz ön planda olduğu zaman son derece ucuz ve kötü bir görünüm elde edersiniz. Gözlerinizde sadece rimel yada açık renk far kullanabilirsiniz. Cildinizin mat olmasına özen gösterin. Fondöten ve pudralarla yüzünüzü mutlaka pürüzsüz hale getirdikten sonra mor tonlardaki makyajınızı yapmaya başlamalısınız.