18.ve 19. yüzyılın trend çizme modelleri, günümüzde en yeni tasarımları ile bizlerle buluşmaya devam ediyor. Özellikle tasarımcıların, “Geçmişin ayak izleri” adı altında yenilenen tasarımları, günümüzde tekrar modaya kazandırılmaktadır. İşte bunlardan biri de kovboy çizmeleridir. Kovboy çizmeleri sonbahar ve kış mevsiminde ayakkabı mağazalarının özel koleksiyonlarında sık sık karşılaşacağız. Çağdaş markaların yanı sıra Zara ve Topshop gibi hızlı ve popüler sokak devlerine de damgasını vurdu. Her ne kadar farklı bir görünüş ve tarzı olsa da sizi asla korkutmamalı. Çünkü bu tarz çizmeler yıllar geçtikçe değeri artıyor ve doğru kombinler sayesinde farkınızı yansıtmanızı sağlayacak.

Kovboy çizmeleri genellikle klasik tarz modelleri ile karşımıza çıkıyor. Fakat bazı modellerde spor tarz yansıtılmıştır. Özellikle yılan derili, süet, baskılı, rugan tarzı kovboy çizmeleri en çok tercih edilenler arasındadır. Renk olarak ise alternatifler oldukça fazladır. Genelde mağaza vitrinlerinde taba, bordo, beyaz, gri, siyah renkleri ağırlıktadır.

Kovboy çizmelerinizin renk ve modelini belirledikten sonra sırada nasıl kombinlenmesi gerektiği konusunda birkaç ipucu verelim. Aslında sadece çizmenizi almak yeterli olmuyor. Onu doğru şekilde kombinlemek demek, tarzınızın finalini yapmaktır. Bundan dolayı kovboy çizmelerinizi kombinlerken, çizmenizin tarzına uygun olmalıdır. Spor bir çizme ise jean pantolon, salaş kışlık bir etek, çorapla tercih edilmiş bir şort ya da kışlık kısa pantolonla kombine edilebilir.

Klasik bir tarzda kovboy çizmelerinizi ise uzun bir pardesü, pileli bir etek, klasik bir takım ya da pantolonla tercih edebilirsiniz. Tabi ki seçenekler çok fazla olsa da önemli olan kendi tarzınızı yansıtacak kombini bulmaktır. O halde size en güzel kovboy çizmeleri ve kombinlerini hazırladığımız görsellerimizi incelemenizi öneririz.