Soğuk havalarda giyim tarzımız değişse de bazı kıyafetlerimizi kış mevsiminde de giymek isteriz, fakat nasıl kombilememiz gerektiği konusunda kararsız kalırız. İşte bu kıyafetlerden biri de mini eteklerdir. Kış mevsiminde mini etek kombini nasıl yapılacağı konusunda tereddütünüz varsa o halde bazı tüyoları sizlerle paylaşacağız.

Mini Etekler Kışa Uygun Olmalı

Kış mevsiminde mini etek giymeye karar verdiyseniz, kumaş türüne dikkat etmeniz gerekir. İlkbahar ve yaz mevsiminde kullanılan şifon kumaş türünü, kışın asla tercih etmeyiniz. İnce kumaşlar yerine daha kalın, yünlü, kadife, kaşe kumaş ya da kot kumaşlarla üretilmiş mini etekler alınız.

Çoraplarla Kombin

Mini etek giydiğiniz zaman kalın çoraplarla kombine etmek iyi fikir olacaktır. Hem soğuğa karşı hem de güzel kombinler yapmanız için kalın opak çoraplar doğru seçimdir. Farklı renk ve model seçenekleri olan bu çoraplar sayesinde rahatlıkla her türlü mini eteğinizi giymek mümkün olur.

Ayrıca diz üstü çoraplarda mini etekle kombininde çok tercih edilmektedir. Siyah, bordo, yeşil, beyaz gibi renklerde kalın diz üstü çoraplarınızı eteğinize göre kombinleyebilirsiniz.

Topuklu Ayakkabılar ve Uzun Çizmeler

Mini etek giyen her bayanın tercihi genellikle topuklu ayakkabıdan yanadır. Çünkü topuklu ayakkabılar sizi daha uzun gösterir ve bacak boyunuzun uzamasından ötürü mini etek üzerinizde daha zarif bir duruş sergiler. Bundan dolayı kışın kısa bot tarzı şık topuklu ayakkabı ve uzun çizmeler tercih edilmelidir. Diz üstü uzun; beyaz, siyah, vizon, kahve, krem, bordo gibi renkler klasik tarzda mini eteklerle oldukça modadır. Hatta ünlü bayanlarda kışın mini etek, uzun çizme, hırka ya da salaş bir kazakla mini etek kombinini tamamlıyor. Daha fazla fikir almak ve görsellerden faydalanmak istiyorsanız sizi kışın mini etek kombin görselleri aşağıdaki galerimizdedir.