Moda da bazı şeyler vardır ki yıllar geçse de onların modası asla geçmez. Her dönemin trendlerinden, her sezon kadınların vazgeçilmezleri arasındadırlar. Tabiki deri taytlarlardan bahsediyoruz. Kış ayalarının kendini ufak ufak hisettirmeye başladığı bu günlerde deri taytlara yer vermemek olmazdı.

Kalın ve örgü parçaların giyildiği kış günlerinde özellikle de kış gecelerinde şıklığı, seksiliği aynı anda yakalamak biraz zorlaşıyor. Bu konuda deri tayt en doğru seçim olarak karşımıza çıkıyor.Taytın üzerine giyilen salaş bir kazak ve babetle bohem bir tarz yakalanırken, vücuda saran  parlak bir üst ve renkli topuklu ayakkabıyla ile de parti kıyafeti yaratmak mümkün.

Yine gündüzleri gömlek ceketle daha sade ve ciddi bir imaj oluştururken, kısa kollu bir bir bluz ve altına giyilen stiletto bir ayakkabı ile kış ayalarında yaz esintileri yakalamak mümkün oluyor. Deri tayt ile ilgili tek handikap, her vücut tipine uygun olmaması olarak düşünülebilir. Genelde  zayıf ve fit bir vücutta kendini daha iyi gösteren deri taytlar, yinede her sezon bayanların gözdesi olmaya devam edecektir.