Evliliğe adım atarken en önemli süreçlerden bir tanesi de söz günümüz olmakta. Söz, kına ve nişan gibi günlerimizde her zaman özel olmayı ve şık görünmeyi isteriz ki bu en doğal hakkımız. Birçok tesettür markasında özel günleriniz için gösterişli ve şık ürünler bulunmakta. Peki yeni sezon trendleri neler bizleri bu sezon nasıl elbise modelleri bekliyor gelin hep birlikte inceleyelim. Yeni sezon söz elbisesi modelleri.

Moda konusunda değişen konsepti takip etmek zordur. Lakin güncel seçimleri göz önünde bulunduracak olursak ve mekan seçimi ile kendimize yakışanı seçecek olursak hiç zorlanmayacağımızı varsayabiliriz. Aksi durumda uyumsuzluk yaşayabilir ve seçtiğimiz modellerden hoşnut kalmayabiliriz. İlk olarak sözünüzün nerede yapılacağını ve konsept olarak hangi renklerin ağırlıklı olacağını belirleyin. Sözünüz evde olacak ise burada yapacağınız hazırlık ve süslemelere göre seçimlerinizi detaylandırın. Örneğin son zamanın popülaritesi makromeleri ve pampaslı bir konsept seçecekseniz soft renkleri tercih etmenizi öneririz. Kırık beyaz, sütlü kahve, açık gri, bej gibi renk tonları göz yormayacak türde olacak ve konseptinizde sırıtmayacaktır.

Konseptiniz daha sade ve canlılık isteyen bir tonda ise sizlerde o vakit ön plana çıkmak adına renkli bir söz elbisesi tercih edebilirsiniz. Bu sezona uygun renk tonlamaları lila, bordo, bakır, fuşya, zümrüt yeşil ve benzeri renk tonları olmakta. Bakır ve gri renk tonlaması için tesettür giyimli bayanlar için özellikle daha sık görmekte olduğumuz renk seçimi.

Işıltı saçan bir diğer seçimlerde taş detaylandırmalı olan abiye elbise modelleri olmakta. Adeta göz dolduran bu model son zamanların en çok tercih edilen abiye modelleri arasında yer almakta. Dış mekan tercih eden kişiler için bu daha ideal bir seçim olacaktır. Ev konsepti için bu seçimin ağır duracağını söyleyebiliriz.

Bir diğer alternatif de iki kez masraf yapmak istemeyen kız kardeşlerimiz için gelsin. Beyaz abiye elbise seçimi. Bu hem söz gününüzde kullanabileceğiniz hem de nikah gününüz için tercih edebileceğiniz alternatif bir seçim olmakta. Düşünürseniz söz elbisenizi anısı adına nikah gününüz için de tercih edebilirsiniz.