Soğuk havanın da etkileri ile şunu söylemeliyiz ki cildimiz oldukça yıpranmakta. nem dengesinin bozulması ve cildin gerekli duyulan hava sirkülasyonunun sağlanamaması ile cildimiz canlılığını kaybetmektedir. Bu noktada cilt bakımı için uzmanlar mezoterapiyi öneriyor.

Peki neden mezoterapi yaptırılmalı? Mezoterapinin etkileri nelerdir?

Sağlıklı ve daha dinç bir görünüme sahip olmakta etkili olan mezoterapi uygulamasıı cilt yapımızın üzerine etki etmektedir. Bu sayede cildimiz gerekli olan mineral, antioksidan, vitamin ve hyaluronk asidi cildimizin altına çekerek etkileşim sağlamakta.

Hangi bölgelere mezoterapi uygulaması yaptırılır diyecek olursak; dekolte bölgelerine, ellere, yüz ve boyun bölgesine mezoterapi uygulamasının yapılabileceğini söyleyebiliriz. Yani bir nevi görünen yüzeysel olarak ön planda olan tüm bölgelere mezoterapi uygulaması yapılabilir de diyebiliriz.

Uygulama sayesinde cilt daha genç bir görünüme kavuşmakla beraber yıpranmış ve cansız görünümden arınmış olacaktır. İşlemi yaptırmadan önce ilk bakılması gereken kavram cildin ne kadar düzeyde takviyeye gereksinim duyduğudur. Bu doğrultuda cilde özel bir karışım uygulanır ve cildin alt üst tabalarına tekniğe uygun bir şekilde uygulanır. İşlemin gerçekleşmesi sonrasında yapılan uygulamanın etki etmesi düzeyine göre cildin neme doygunluk oranı artacaktır. Bu sayede ayrıca çok fazla kırışıklığı olan kişilere de avantaj sağlanmaktadır. Uygulamayı cildinizin yapısına göre ne sıklıkta yaptırırsanız o sıklıkta daha verimli bir sonuç almanız mümkün. Cildimiz özellikle 20′ li yaşların sonunda hücresel olarak yenilenmeyi yavaşlatmaktadır. Buda gerek dış etkenlerden gerekse cilt bakımı ve benzer faktörlere bağlı olarak cildimizde yıpranmaların oluşmasına sebebiyet vermektedir. Bu durumda gerekli olan bakımı bizler sağlayamıyor isek o zaman mutlaka bir destek almalı cilt bakımımızı aksatmamalı ve cildimize gerekli olan ihtiyacı olan vitamin, mineral takviyesini sağlamalıyız.