Bu yazımızda sizlere tesettür giyimin vazgeçilmez bir unsuru olan tuniklerden bahsedeceğiz. Sadece tesettürlü hanımların değil açık giyimi tercih eden bayanlarımızın da vazgeçilmezi haline gelen tunik modelleri çok geniş ürün yelpazesi ve renk çeşidiyle göz dolduruyor. Her geçtiğimiz sezonu başarıyla kapatıp yenisini çok iddialı bir şekilde açan tesettür giyim firmaları bu sezon da yine hanımların aklını başından alacak.

Biz bayanlar özel günlerden, davetlerden ya da arkadaş toplantılarından uzak kalmaya hiç dayanamayız. Çoğumuzda da giydiğimiz kıyafeti yeniden giymemek gibi bir huy baş gösterdiğinden, her sezon dolabımızı yenileme ihtiyacı duyuyoruz. Bunu yaparken kılı kırk yararız neredeyse. hele ki biriyle pişti olmak mı ?Allah yazdıysa bozsun!… Bu sebepten nerede farklı, daha şık ve en gözde model var onu arayıp tarayıp bulmaya çalışırız.   Bu bağlamda dilerseniz modellerimize birlikte göz atıp size fikirler beyan edelim.

Geçirmekte bulunduğumuz sonbahar kış sezonunun önde gelen ürünlerinden olan tunik modelleri, artık hayallerimizin alamayacağı kadar geniş ve şık tasarımlarla beğenimize sunulmuştur. Her giyim tarzına, her bedene, her yaşa çok çok rahatlıkla hitap eden tunik modelleri muhafazakar kesimin yanı sıra açık giyinen hanımlarımızın da dolabının vazgeçilmezi haline gelmiştir. Aklınıza gelebilecek bir çok çeşit tunik modeli varken biz size sadece bir kaç tanesini tanıtabileceğiz.

Öncelikle genç kızlarımızdan başlayalım. Ne kadar muhafazakar yapıya sahip olunursa olunsun genç her zaman gençtir ve illa ki farklılığını bir şekilde öne çıkarmaya çalışacaktır. Günümüz gençleri klasik modellerin dışında daha çok spor tunikleri tercih etmektedir. Bunların arasında kapüşonlu, üzeri baskılı ya da dantel tül şifon tarzı kumaşlarla üzeri detaylandırılmış ürünler  gençlerimize hitap etmektedir. Daha çok taytla kombin ettikleri tunikleri spor ayakkabılarla tamamlayıp müthiş enerjilerini dışarıya yansıtmaktadırlar.

Orta yaş grubu  hanımlarımızın tercihi genel itibariyle düz kesimden yanaymış gibi görünse de şıklığından ödün vermediğini,  her türlü kesim ve tasarıma açık olduğunu sezondaki çok çeşitli ürünlerden anlayabiliriz. Sadece özel günlerde ve organizasyonlarda değil gündelik yaşamında da şıklığını koruyan modern Türk kadını,  asimetrik kesimler başta olmak üzere önü düğmeli ya da fermuarlı ve yahut kolyeyle detaylandırılmış modelleri tercih etmektedir. En güzel tunik modellerini  tek renk ya da desenli kumaşlarla tasarlanmış olup istediğiniz bedende ve boyda kullanmanız mümkündür.

Uzun boylu hanımlarımızın daha çok tercih ettiği bir kıyafet tarzı olan tunikler topuklu ayakkabı yardımıyla kısa boylu bayanlar tarafından da rahatlıkla kullanılabilinir. Genelde taytla kombin yapılan tunikler kapri kesim klasik pantolonlarla da gayet şık ve  estetik durmaktadır. Muhafazakar ya da açık giyinen hanımlarımızın dolabında olmazsa olmazı haline gelen bu şık tunikler, özel günlerde de adeta bir kurtarıcı modunda oldular.  Saten veya viskon kumaştan tasarlanıp üzerine şifon tül ya da dantel eklendiğinde harika bir abiye bluze dönüşüveren tunik modelleri çok çeşitli ürün seçeneğini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Son olarak pantolon ya da taytla kombin ettiğiniz son model tunik modelinizi hem topuklu ayakkabıyla hem de topuksuz babet dediğimiz ayakkabılarla ya da tarzına uygun bir spor ayakkabıyla tamamlayabilirsiniz.