Ferace; günümüzde genellikle tesettürlü hanımların kullandığı bir dış giyim ürünüdür. Boydan ayak ucuna kadar vücudun hatlarını belli etmemesiyle bilinmektedir. Daha eski zamanlara Osmanlı dönemine baktığımız zaman feraceyi kadınlar dışında dervişlerinde sıklıkla tercih ettiğini bilmekteyiz. Osmanlı döneminde ferace erkekler tarafından giyildiğinde merdane, kadınlar tarafından giyildiğinde zenane adını almaktaydı.

Günümüzde moda sektörünün büyük ölçüde ilerlemesi ile herkesin istediği tarzda son derece rahat ve vücut sağlığı açısından iyi kabul edilen kumaşlardan kıyafetler bulması kolaylaşmıştır. Feracelerde bu durum sonucunda önce yazlık ve kışlık olarak ikiye ayrılmış daha sonrasında feracelerin kullanılacakları ortama uygun olması için kullanım alanlarına göre değişik ferace modelleri üretilmiştir. Feracelerin renkleri de dönem içerisinde değişmiş ve çeşitlenmiştir. Örneğin eskiden siyah ve yeşil feracelerin sıklıkla kullanıldığı bilinmektedir. Şimdi ise hanımlar diledikleri renkte, şapkalı ya da şapkasız, fermuarlı ya da düğmeli, cepli, cepsiz kişisel tercihlerine göre istedikleri tarzda feracelere ulaşmaları son derece kolay ve ekonomiktir.

 

Bu yazımızda sizlerle yeni ferace modelleriyle ile ilgili aramalar sonucunda çıkan başlıklar altında ferace modellerinden ve tercih ederken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz.

Markalara Göre Ferace Modelleri

Tesettür konusunda günümüzde kolaylıkla istenilen ürünü anında bulup satın almak oldukça kolay. Online alışverişin popüler hale gelmesiyle birlikte tüm markalar ve ilgi odağı moda olan girişimcilerin tekstil sektörüne atıldığını söyleyebiliriz. Ferace modelleriyle Kayra markasını incelediğimiz zaman uzun zamandır sektör içerisinde pek fazla görmediğimiz değişik ferace modelleriyle karşılaştığımızı söyleyebiliriz. Ferace modellerinde sıradanlıktan çıkıp daha modern ve çağdaş bir hava yakalama çabası içerisinde olduklarını görmekteyiz. Klasik her zaman tercih edilen feraceler arasında Tekbir ferace modellerini inceleyebilirsiniz. İşte diğer tercih edebileceğiniz yeni ferace modellerinin markalara göre incelenişi.

Sefa Merve Ferace Modelleri: SefaMerve genellikle yeni sezon ferace modellerinde el bileklerinde lastik kullanmış, ferace modellerinde sıklıkla tercih edilebilecek renk seçeneklerini satın almaya sunmuştur. Feracelerde günümüzde sıklıkla kullanılmaya başlayan fermuar detayından çok belden bağlamayı ön planda tutarak bu sezon feracelerde belden bağlamanın moda olacağını anlıyoruz.

Moda selvim Feraceler: Moda Selvim feracelerinde sıklıkla fermuar detaylarına yer verilmiştir. Hanımlar feracelerin önlerini kapatma konusunda fermuarı tercih etmelerinin sebebi kolaylık sağlamaktadır. ModaSelvim genellikle olgun kişilerin tercih edebileceği tarzda tasarımlar bulundururken geniş beden aralığını bulundururken uygun fiyatları ile tüm hanımların severek tercih ettiği bir site olarak anılmakta. Ayrıca tüm ferace modellerinde geniş renk aralığı bulundurması sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir.

ModaNisa Ferace Modelleri: Tüm kıyafetlerinde kullandıkları gibi feracelerinde de kullandıkları kaliteli kumaşlarla tüm hanımların gözdesi diyebiliriz. ModaNisa Ferace Modellerini incelediğimiz zaman diğer markalardan farklı olarak kot havası verilmiş kumaşlardan dikilmiş feracelerle yenilikçi bir hava yaratıldığını görmekteyiz. Ferace üzerinde işlemelerden kaçınarak sadelikten yana olan hanımların son derece memnun kalacağı modeller bulundurmakta.

Armine Ferace Modelleri: Tesettür giyimi üzerinde büyük bir marka olarak bilinen Armine, ferace modellerinde de hanımların her zaman ilk tercihlerinden olmuştur. Kaliteli kumaşları ve müşteri memnuniyetiyle bilenen bir marka olan Armine feracelerinde düz kumaş kullanmayı tercih etmekte. Feracelerde tek renk kullanmak tamamen düz kumaş kullanmak anlamına gelmemektedir. Armine ferace modelleri arasında düz kumaş üzerine yine aynı renklerde dantel detayları bulundurarak feracelerin standarttan uzaklaşmasını sağlamakta.