Kadınlar için giyinmek oldukça zor bir iştir. Estetik açıdan fazla takıntılı varlıklar olduğumuz için muhteşem uyumu yakalayana kadar durmamız mümkün olmuyor. Elbise bu nedenle bütün kadınlar için kolay kombinlenen bir parça ve hepimizin dolabında yerini almış durumda ancak her zaman elbise giymek mümkün değil. Tek parça kolaycılığını sevsek de zaman zaman farklılık arıyoruz ya da çok hareketli olacağımız bir günü elbise giyerek riske edemiyoruz.

Tüm bu dertler yavaş yavaş geride kalmaya başladı. Tulum modası ile beraber artık kadınlar tek parça modasının keyfini daha fazla çıkarıyorlar. Eskiden genel olarak bahçıvan adı verilen tulumlar üretilirdi ve bu tulumlar kadınlar için oldukça spor kalır hatta biraz da çocuksu kalırdı. Spor tarzda tulumları her yerde giymek mümkün değil ancak yeni trend tulumlar ile artık iş yerinde, özel günlerde şık olmanız mümkün. Tulum dediğimiz zaman aklınıza her ne kadar spor yapıda ürünler gelse de aslında oldukça feminen üretimler son yıllarda karşımızda.

Tulumu çok daha kadınsı hale getiren bel oturtmaları, farklı kumaş tercihleri sayesinde kadınlar dolaplarında mutlaka bir tulum olmasını isteyecekler gibi görünüyor. Üstelik tulumları kombinlemek son derece kolay hatta bazı üretimleri sabah spor ayakkabı ile kahvaltıya giderken akşam ise bir ayakkabı değiştirerek yemeğe giderken giymeniz mümkün. Tulumlar sayesinde daha enerjik olmanın yanı sıra çok daha temiz bir görünüme sahip olacağınızın da garantisini verebilirim. 2 3 parça kombinlemek son derece zor bir sanattır ve biz kadınlar bu konuda çok başarılı olamayabiliyoruz. Tulum tek tip bir görünüş sağladığı için daha asil ve daha kadınsı bir duruş sağlıyor.

Yeni tulum modellerinde dikkat çeken detaylar ise;

  • Askılı modellere sıklıkla yer verilmiş.
  • Belden oturtma tüm tulum modellerinde kullanılarak kadınsı hatlar ortaya konmuş.
  • Bel oturtmaları bir kemer ile hareketlendirilmiş ve bu sayede tulumun aksesuar ihtiyacı en aza indirilmiş, bir karakter kazanması sağlanmış.
  • Mürdüm, mavi, yeşil, siyah ve desenli kumaşlar sıklıkla tercih edişmiş.
  • Tulumların boyun detaylarına önem verilmiş.
  • Yarasa kol üretimler oldukça ağırlıklı.
  • Blazer ceketlerin ününden sonra blazer tulumlar sayesinde davete gidecek bayanlar asil ve şık bir görüntüyü bir arada bulabilecekler gibi görünüyor.
  • Straplez günlük tulumlar oldukça dikkat çekiyor ve genç bir enerjisi var.
  • Kruvaze yaka tulum üretimleri ise günlük hayatta işe giderken size kolaylık sağlayacak nitelikte üretilmiş.

Tulumların İspanyol ve dar paça, şort gibi birçok alternatifi olduğu için zevkinize göre bir tulum bulabileceğiniz kesin.