Moda dünyasını takip edenler o kadar iyi bilir ki Irina Shayk kendine özgü sokak stili ile dünya çapında hemen herkese ilham olmakta. Her zaman olduğu gibi son zamanlarda da yaptığı kombinler ile gündem olan model seçtiği parçalarda her zaman için birbirinden bağımsız tercihler yapmaktadır. Bu durumda modeli diğer ünlülerden ayıran özelliklerinden bir tanesi diyebiliriz. Modayı çok takıntı haline getirmeyen Shayk birbirinden bağımsız parçalar ile şıklığını konuşturmakta. Ayrıca fiziki olarak da modelin kusursuz bir görünüme sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Yapmış olduğu kombinler de özgüvenli yapısı takipçiler tarafından tam not almakta. Geçen aylarda vermiş olduğu bir poz da saten bir elbise giyen Shayk fıstık yeşili elbisesini deri ve uzun bir trençkot ile kombinlemişti. Ayrıca elbisenin altında görünen siyah büstiyer bizlere göz zevki olarak hoş bir görünüm yansıtmıştır.
Alışılagelenin dışında rol model olan Shayk hem spor hem klasik tarzını konuşturmakta. Sezona uyumlu kadife taş rengi eşofmanla kombinlediği zebra çantasına uygun aksesuarları ile de yine şıklığını konuşturdu diyebiliriz.

Modelin tercih ettiği tüm kıyafetler için şunu söylemeliyiz ki ünlü model cesurca seçimler yapmakta ve uyumluluk konusunda önceki dönemlerin aksine yaptığı seçimler ile göz doldurmakta. Zıt parçalar seçip kombinler yaptığı gibi uyumlu parçalar olup birbirine ters tasarımda olan parçaları bile çok şık şekilde kombinleyebilmekte. Buda bizlere sadece standart kalıplarda olan parçaların şık olabileceği sanrısından sıyrılıp modada özgür seçimlerde bulunabilme özgüveni sağlamakta.

Süper modelin vazgeçilmezinden bir detayda kırmızı ruj. Ten rengi ile de uyumlu olan kırmızı ruj modele oldukça yakışmakta. Stili konusunda bir detay daha verecek olursak ünlü model renkleri çok fazla karıştırmıyor ve daha az renk kullanmayı kombinlerinde tercih ediyor. Özellikle de metalik, siyah, beyaz renkler ünlü modelin vazgeçilmezi.