Son 4 yılın  modası tayt demek mümkün. Tayt bir bayan için rahat, kolay kombinlenebilen bir yapıya sahip. İsterseniz bir çizme ve kazakla günlük isterseniz bir topuklu ayakkabı ve gömlek ile iş kıyafeti olabilir nitelikte. Özellikle çok zayıf olan bayanlar taytlar sayesinde çocuk reyonlarından giyinmekten kurtuldular çünkü birçok farklı desende taytlar üretildi.

Trend tayt modelleri geçen senelerden daha farklı. Tayt; eskiden içlik niyetine kullanılan bir ürünken artık dolaplarımızda yerini almış başlı başına bir parça. Tayt kendini geçen sene tam anlamıyla moda otoritelerine kabul ettirdi ve 2016 yılında tayt yeni kesim modeller ile karşımıza çıktı.

Tayt giymek kadın vücudu için çok yararlı. Bir dönem çok popüler olan düşük bel pantolonlar, dar Jean modelleri kadınların bölgesel yağlanmaya meyilli hale gelmesine neden olurken birçok damar problemini de beraberinde getirmişti. Tayt kadınları tüm bu pantolon eziyetinden kurtarıyor ve kolay bir kullanımı modanın en şirin hali ile sunuyor. Tayt giymek özgürlüktür bayanlar eğer hala denemediyseniz hemen gidin ve kendinize beğendiğiniz bir modeli alarak ilk denemenizin keyfini çıkarmaya başlayın.

Dolabı siyah taytla dolu olan bayanlar ise, artık ezberi bozuyoruz dolaplarda yenilik zamanı. bu senenin tayt modellerine bayılacaksınız. Özellikle son dönemde moda olan büstiyerler ile beraber tayt giymeyi çok seveceksiniz.

Bu yılın tayt modellerine biraz daha yakından bakalım,

  • Bir dönem çok moda olan İspanyol paçalar bu sene tayt ile hayatımıza yeniden girmiş durumda ve kesimleri yüksel bel olduğu için hem sorunlu bölgeleri gizlemeye yarımcı hem de daha uzun görünmenizi sağlar nitelikte.
  • Siyah taytlar her kadının dolabında bulunması gereken nitelikte olduğu için  bu sene sık sık karşımıza çıkacak ama deri taytları kesinlikle unutmuyoruz.
  • Yüksek bel ve yanlarda fermuar gibi detaylar olan dar paça taytlar da oldukça gözde durumda.
  • Desen modası özellikle sokak modası sevenler için 2016 yılında taytlar üzerinde de kendin gösteriyor ve bu taytların kesimleri son derece spor, vücudunuzu sarıyor ve çok rahat.
  • Sporun olmazsa olmazı olan rahta hareket etme potansiyelini de size taytlar veriyor. Spor kesimlerin renkli detaylar ile hareketlendirildiği taytları sporda giymeyi çok seveceksiniz.

Duruşları ve desenleri ile seveceğiniz taytları özel günlerde, iş yerinizde, sporda giymeniz mümkün. Seçtiğiniz bluzlar ile taytlarınızı daha abiye ya da daha spor kullanabilirsiniz. Taytın en iyi yönlerinden biri ucuz ve kaliteli olduğu için her keseye uygun olması.