Yaz yerini sonbahara bırakmak üzere. Yaz en sevdiğimiz mevsimlerden biri çünkü giyinmek çok kolay ancak söz konusu soğuk havaların kendini hissettirmesi ise durum biraz farklı. Kışın çok daha fazla kıyafet kullanırız. Etek, ceket, mont, pantolon, gömlek, hırka gibi birçok şeyi bir araya getirmemiz gerekir. Yeni sezon bayan trikolar kışa hazırlık için ideal. Hırkalar özellikle kış aylarının ve son baharın kurtarıcısı. İyi bir hırka hem kadının hatları üzerinde etkilidir hem de kıyafetinizin hareketlenmesine de yardımcıdır.

Eskiden sadece üşüdüğümüz anlarda giymeyi tercih ettiğimiz hırkalar artık çok daha kullanışlılar. Bahar mevsimlerinde kalın kaban dertlerinden kurtulmamıza yardımcı olan hırkalar eskisi kadar hantal formlarda da üretilmiyor. Her mevsim şıklığınıza şıklık katacak triko modelleri ile artık dolabınızı açtığınızda ne giyeceğim tedirginliği yaşamayacaksınız.

Bir Jean, beyaz bir atlet ya da gömlek üzerine şık bir triko hırka alarak spor şık olabilirsiniz. Bu aşamada kıyafetinizin spor ya da feminen olmasını sağlayan ayakkabı, saç ve makyajınız olacaktır. Şık bir stiletto ile bir toplantıya katılabilir bir spor ayakkabı ile alışverişe çıkabilirsiniz. Trikolar hem şık hem de kolay kombinlenen parçalar olduğu için fazlasıyla sevilmektedir.

Hırka modellerinin yanı sıra triko kazak modelleri de kadınların kış aylarında sık kullandığı parçalar arasında yer alır. Kazak içine bir gömlek giyilerek çok klasik bir görünüm sağlarken bir Jean ile oldukça spor bir duruş da kazandırılabilir niteliklere sahiptir. Her kadının dolabında siyah bir kazak, uzun bir hırka bulunmalıdır.

Alt bedeni büyük olan bayanlar kazak giyerek üst bedeninin daha kalıplı görünmesini sağlayabilir ve bu sayede orantılı bir vücut yapısına bürünebilirler.

Hatlarından şikayetçi olan bayanlar uzun hırkalar ile fazlalıklarını kamufle edebilirler.

Yeni sezon triko modellerinde dikkat çeken detaylar;

  • Uzun triko tunik ve hırkalar yeni sezonda oldukça fazla kullanılacak parçalar arasındalar, hem rahat hem de şık olmaları bu parçaları vazgeçilmez yapacak niteliklerde.
  • Gri ve toprak tonlarında bir kış yerine bu sene renkli triko modelleri ile dolaplarınız yazı özletmeyecek.
  • Ekoseli modeller son derece fazla ve desenlere de yer verilmiş.
  • Uzun triko hırkalar çok sevilecek birbirinden farklı modeller ile isterseniz hırkanızı alın dışarı çıkın isterseniz bir kombinin en önemli parçası haline getirin.
  • Kazak da olsa modanın feminen halleri oldukça ön plana çıkmış kazaklarda omuz dekolteleri bu sene ses getirecek gibi görünüyor.